Blood Orange’dan sürpriz klasik müzik albümü

Blood Orange ismiyle tanıdığımız Dev Hynes, Third Coast Percussion adlı Chicagolu orkestrayla iş birliği yaparak ilk klasik müzik albümünü kaydettiğini duyurdu. 11 Ekim’de yayınlanacak Fields adlı albümde iki bölüm ve 13 parça var. Albümün ilk 11 şarkısı “For All Its Fury” isimli bir bölümü oluşturuyor. Bu bölümün arkasından da “Perfectly Voiceless” ve “There was Nothing” adlı iki beste geliyor. 

Yeni albümünün heyecanını basına şu sözlerle açıkladı Hynes: “Hayatımda ilk defa daha önce çalmadığım bir müzik yazdım ve bunun için çok memnunum. Her zaman ulaşmayı amaçladığım bir şeydi bu. Ayrıca Third Coast Percussion’ın bu parçalarla ne yaptığını görmek büyüleyiciydi.” Fakat Fields, Hynes’ın ilk klasik müziği deneyimi değil. New Yorklu müzisyen, minimal klasik müziğin öncüsü Philip Glass ile birden çok defa sahneye çıktı. Floransa’da biraz zaman geçirdiği 2017 yılında da “Suite Per il Servo Moro” adında bir beste yaptı. 

Hynes’ın Blood Orange mahlası yerine Devonte Hynes ismini kullandığı Fields albümünün kapak tasarımı aşağıda görülebilir.


Yazı: Cansu Çubukçu