Bob Odenkirk, “Breaking Bad” filminin çekimlerinin tamamlandığını duyurdu

Televizyon dünyasının yakın tarihinin en büyük yapımlarından biri olan Breaking Bad’in sinema filminin çekileceği söylentileri uzun yıllardır gündemde. 

Geçtiğimiz haftalarda başrol oyuncuları Aaron Paul ve Bryan Cranston’ın gizemli paylaşımlarının söz konusu filme dair ipuçları taşıdığı konuşuluyordu ama meğer ikili yeni iş birlikleri olan bir içki markasını tanıtıyormuş. Breaking Bad’in devamı niteliğinde kurgulanacak bir sinema filmine dair çeşitli iddialar aralıklarla dizinin hayranlarının gündemine otursa da olası proje hakkında hiçbir somut bilgi paylaşılmamıştı. 

Dizinin oyuncularından Bob Odenkirk, The Hollywood Reporter röportajında Breaking Bad filmine dair duyduğumuz en net açıklamayı yaptı. Saul Goodman karakteriyle hayranların favorilerinden biri olan ve sonrasında bu karakterin geçmişini öğrendiğimiz Better Call Saul’da da başrolü üstlenen Odenkirk, filmin çekimlerinin çoktan tamamlandığını söylüyor:

“İnsanların neyi bilip bilmediğinden haberim yok. Ama filmin çekilmiş olduğunu bilmiyor olmanıza inanmakta güçlük çekiyorum. Bunu başardılar. Ne demek istediğimi anlıyor musunuz? Bu nasıl sır olarak kalabilir? Filmi bu kadar gizli tutmak konusunda inanılmaz bir iş yaptılar.”

Filmin Aaron Paul’un canlandırdığı Jesse Pinkman karakterine odaklanacağı tahmin ediliyor. Söylentilere göre Bryan Cranston da Walter White karakteriyle karşımıza -kısa da olsa- çıkacak. Breaking Bad filmi, 2020’de Netflix ve AMC’de yayınlanacak.