Boba Fett spin-off’u resmen açıklandı

Disney+’ta yayımlanan ve bir süredir geek dünyasını ihtiyaç duyduğu hype’a boğan popüler seri The Mandalorian için spin-off haberlerine her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Serinin yaratıcı Jon Favreau, The Book of Boba Fett isimli yeni bir serinin müjdesini verdi.

Dizide Temuera Morrison bir kez daha Boba Fett’e, Ming-Na Wen de Fennec Shand’a hayat verecek. Yayın tarihi ise Aralık 2021. Favreau’nun yanı sıra Dave Filoni ve Robert Rodriguez dizinin yapımcı kadrosunda.

*SPOILER UYARISI*

The Mandalorian’ın ikinci sezon finalinde yer alan end-credits sahnesinde Jabba’nın sarayından bize gösterilen kesitten anladığımız kadarıyla Bib Fortuna hâlâ hayatta. Fett ve Fennec Shand, küçük bir “temizlik yapmak için” ziyarete geliyorlar. Toz bulutu dağıldıkça Jabba the Hut’ın eski tahtına kurulmuş Boba Fett’i görüyoruz ve yanında Fennec Shand da var. Sonrasında da 2021’de detaylarını öğrenceğimiz Boba Fett spin-off’unun ismi görülüyor.

Bu yeni seri, geçtiğimiz haftalarda duyurulan diğer iki spin-off’la (Ahsoka ve Rangers of the Old Republic) aynı zaman çizgisini paylaşacak gibi duruyor. Favreau ve Filoni, dizilerin hepsini yönetecek. 

Jeremy Bulloch (1945-2020)

Gelecek Boba Fett spin-off’u için heyecanlanırken geçtiğimiz günlerde vefat eden ve orijinal üçlemede bu karaktere hayat veren Jeremy Bulloch’u da anmadan geçmek olmaz. Empire Strikes Back ve Return of the Jedi filmlerinde Mandalorian zırhı giyen aktör, Parkinson hastalığı da dâhil olmak üzere çeşitli sağlık sorunları nedeniyle 75 yaşında bu dünyaya veda etti. Bulloch’un ölümü üzerine Star Wars hesabından ve Mark Hamill’in bireysel hesabından onun anısına aşağıdaki tweetler atıldı.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki

Yükleniyor...