“Bob’s Burgers”ın yapım şirketi Bento Box’tan serbest çalışan ilanı

Corona virüsü salgınıyla beraber yaşanan ekonomik durgunluk bütün sektörlerde etkili olmaya başlamıştı. Hollywood’da çalışan insanların, karantina etkisiyle yavaş yavaş ücretsiz izinlere çıkarıldığı ve işlerini kaybettiklerine dair haberler alıyoruz artık. 

Fakat, bütün firmalar bu yolu seçmiyor. Animasyonlarıyla ünlü Bento Box Entertainment geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla, çalışmalarına tam kapasite olarak devam etmeyi planladıklarını duyurdu ve 20 tane de serbest çalışan alacaklarını açıkladı. Bento Box’ın alanı olan animasyon sektörünün, Hollywood’da corona virüsü pandemisinden en az etkilenecek alanlardan biri olacağı öngörülüyor. Bu durum da şirketin, bu kararları almasında önemli bir faktör olabilir. Bento Box iş yapısı sayesinde de uzaktan çalışmayı mümkün hale getirmişti ve bu da karantina döneminde firmayı rahatlatan diğer bir unsur olarak göze çarpıyor.

Fox’un sahibi olduğu Bento Box, Emmy ödüllü seri Bob’s Burgersın 20th Century Fox Television ile birlikte yaratıcısı olarak biliniyor. Bob’s Burgers’ın yanı sıra Netflix için hazırlanan Paraside PD, Hoops ve bir Syfy yapımı olan Alien News Desk de diğer Bento Box Entertainment yapımı animasyon serileri.

Bento Box’un ilanında karakter tasarımcıları, storyboard sanatçıları ve post prodüksiyon danışmanları gibi pozisyonlarda alım yapılacağı belirtiliyor. Bento Box’un ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazı: Can Özsoy