Bocchi the Rock! filmi yolda

Yazı: Melis Tire

Aki Hamaji’nin yazıp çizdiği bir manga serisi olarak başlayan ve son yılların en komik anime serilerinden birine dönüşen Bocchi the Rock!, geçtiğimiz sonbaharda yayımlanan ikinci kısım bölümleriyle sona ermişti. Utangaç bir lise öğrencisi ve yetenekli bir gitarist olan baş karakterimiz Hitori Gotoh, bir uzun metrajla aramıza dönüyor.

Şubat ayında düzenlenen 9th Anime Trending Awards töreninde Yılın En İyi Anime Dizisi seçilen Bocchi The Rock! serisinin sinopsisi şöyle:

Hitori “Bocchi” kendisini gitar çalmaya adamış, arkadaş edinmek ve bir grupla beraber sahneye çıkmak isteyen asosyal birisidir. Birgün Kessoku Band grubuna katılması için davet eden davulcu Nijika Ijichi ile tanışır. İlk sahne gösterileri vasat geçer ama tamamı kızlardan oluşan grubun tek ortak noktası olan müzik tutkusu yola devam etmelerini sağlar.

Müzik odaklı olması, akıllarda karakterlerin ansızın duygusal şarkılar söylemeye başladığı bir anime serisi intibası yaratmasın. Bocchi the Rock!, bir lise grubu üzerinden büyüme sancılarını mizahi bir yaklaşımla ele alıyor. Kalabalık içinde panikler geçiren kahramanımız Hitori’nin Kessoku Band’e katılmasının ardından değişen günlük yaşantısını takip ediyoruz. Tokyo’nun en canlı mahallelerinden Shimokitazawa’da geçiyor ve karakterler de grubu oluşturan karakterler ilhamını ünlü J-Rock grubu Asian Kung Fu Generation’dan alıyor. Üstelik Kessoku Band’in parçalarını dinlemek de mümkün. 22 Mayıs’ta yayımlanan taptaze bir EP’leri mevcut örneğin.

Gelelim Bocchi the Rock! filmine… CloverWorks’ün yapımını üstlendiği anime serisinin tüm bölümlerinden sahneleri bir araya getirecek bir uzun metraj olacak. Yani yeni bir macera ya da olay örgüsü söz konusu değil. Tahminler kimi ekstraların olacağı yönünde ama detaylar henüz gizemini koruyor. Film, 2024’ün bahar aylarında Japonya sinemalarında vizyona girecek. Daha fazla detay, önümüzdeki aylarda paylaşılacaktır. Film için hazırlanan poster de hemen aşağıda.