Ufukta bir Spy x Family filmi var

Yazı: Güven Yalın

Tista ve Gekka Bijin serileriyle tanınan Tatsuya Endo’nun 2019’da yayına başlayan son mangası Spy x Family, anime uyarlamasıyla da kısa sürede büyük yankı uyandırdı. Entrikalarla örülü, fantastik, eğlenceli ve politik unsurlar da barındıran Spy x Family, ilk sezonuyla Japonya’daki streaming platformlarında izleme rekorları kırdı; dünya çapında bir fenomen oldu. Sırada bir film var.

İlk olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen Jump Festa 2023 kapsamındaki panelde duyurulan film, Tatsuya Endo’nun kaleme aldığı yeni bir hikâyeyi anlatacak. Dizi ise mangaların doğrudan uyarlaması olarak devam edecek. Spy x Family: The Movie’de henüz manga ya da dizi bölümlerinde görmediğimiz yeni karakterlerle de tanışacağız. 

Filmden paylaşılan ilk poster hemen aşağıda.

Detaylar henüz gizemini korusa da söylentiler 2023 bitmeden filmin Japonya’da vizyona gireceği yönünde. Nisan ve eylül aylarında iki bölüm hâlinde yayımlanan dizinin ikinci sezonu için de çalışmaların sürdüğünü hatırlatalım. 

Spy x Family ne hakkında?

Anlatının merkezinde Twilight mahlaslı bir casus var. Hikâyeye göre, Westalis ve Ostania isimli komşu ülkeler arasında barışı sağlama görevi için Donovan Desmond’a yaklaşmak zorunda olan Twilight, başarıya ulaşmak için sahte bir aile kurup yeni bir kimlik edinir. Kendine Loid Forger adını seçer, bir yetimhaneden zihin okuma gücüne sahip Anya isimli bir kızı evlat edinir ve aslında bir suikastçi olan Yor Briar isimli bir kadınla evlenir. Sonrası, asla düşmeyen bir tempo ve sürükleyici bir kurgu!

Müzikal uyarlaması da yolda

Manga serisinin kısa sürede bir fenomene dönmesinin ardından anime uyarlamasına ek olarak çeşitli tasarım ürünler de piyasaya çıktı elbette. Folger ailesinin yakın gelecekte karşımıza çıkacak açılımları arasında bir müzikal uyarlaması da var. 2023 baharında Tokyo’daki Imperial Theater’da prömiyer yapacak müzikalde bazı karakterleri ikişer, bazı karakterleri dörder oyuncu canlandıracak.