Yeni Bong Joon-ho bilim kurgusuna üç oyuncu daha

Altın Palmiye, En İyi Film dâhil 4 dalda Oscar ve daha birçok ödül kazanan Parasite’ın ardından bir sonraki adımı merakla beklenen Bong Joon-ho, yeni filminin hazırlıklarına tam gaz devam ediyor. Edward Ashton’ın bilim kurgu romanı Mickey7’ı uyarlayacağı ve başrol için Robert Pattinson ile ele sıkıştığı, bu yılın başlarında belli olmuştu. Deadline’ın haberine göre, oyuncu kadrosuna eklenen yeni isimlerle projenin prodüksiyon sürecine bir adım daha yaklaşıldı.


Uzun yıllardır kariyerinin ikinci Oscar adaylığını beklediğimiz, şu sıralar HBO dizisi The Staircase’de döktüren Toni Collette, Marvel sinematik evrenine eklemlenen halkalar dışında yakında yeni Yorgos Lanthimos filmi Poor Things’te de izleyeceğimiz Mark Ruffalo ve Star Wars: The Rise of Skywalker’ın Jannah’sı olarak anımsanabilecek, yaklaşan Whitney Houston biyografisi I Wanna Dance with Somebody’nin başrolünde yer alan Naomi Ackie duyurulan isimler oldu. Sadece Mark Ruffalo ile henüz imzaların atılmadığı fakat görüşmelerde final düzlüğüne girildiği söyleniyor.

Edward Ashton’ın kitabı, buzdan bir gezegen olan Niflheim’in kolonileştirilmesi için yapılan keşif gezisinde yer alan Mickey7’ın (Robert Pattinson) öyküsünü takip ediyor. Oldukça tehlikeli görevlerde tercih edilen Mickey7 ne zaman ölse, anıları bozulmadan yeni bir bedene aktarılıyor fakat altıncı ölümünün ardından bir uyanış yaşamaya başlıyor. Geçtiğimiz şubat yayımlanan romandan ilham alınıyor olsa da -Bong Joon-ho’nun uyarlamalarla ilgili geçmiş deneyimleri göz önüne alındığında- filmde kaynak materyalden oldukça farklı bir sonuç çıkması da olası.

Oscar ödüllerini silip süpürmesinin ardından Bong Joon-ho’nun uzunca bir süre yeni proje arayışlarında olduğu, bir sonraki adımını planladığı bilinmekte. Ashton’ın o dönem henüz yayımlanmamış kitabının müsveddesi kendisine iletilmiş ve ilgisini çekmesinin ardından oyuncu arayışlarına başlanmış. Hollywood’da çalışan, 30’larındaki birçok aktörle görüşmeler ayarlasa da yönetmenin en çok Pattinson’dan etkilendiği, başrol için mükemmel olduğunu hissettiği söyleniyor.

Mickey7’dan uyarlanan ve henüz ismi belli olmayan film için kesinleşmiş bir vizyon tarihi yok.