“Bonkis” ve yaklaşan diğer BluTV yapımları

BluTV, 2021’de içerik seçkisini heyecan verici yapımlarla genişletecek. Platformun yeni dizileri arasında yer alan Bonkis, bir süredir merakla yolunu gözlediğimiz işlerden biri. Deniz Tezuysal, bir zamanlar Kadıköy’de konumlanan aynı isimli kafesinden yola çıkarak senaryosunu yazdığı dizide kamera karşısına da geçiyor.


Bonkis’i çekip çevirirken bir yandan da geçmiş ilişkileri tarafından köşeye sıkıştırılan, hayalperest ve inatçı Deniz’in trajikomik macerasını izleyeceğimiz dizi 22 Ocak’ta prömiyerini yapacak. Tezuysal’ın yanı sıra kadroda Vildan Atasever, Burak Sevinç, Lale Mansur, Öykü Naz Atalay, Sergen Deveci ve Serhat Parıl var. Bonkis’ten paylaşılan ilk teaser’da, Deniz’i ailesiyle yapacağı kritik bir konuşmaya hazırlanırken izliyoruz.

2021’de izleyeceğimiz diğer BluTV dizileri

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı

Türkiye’den dönem hikâyeleri anlatmayı seven sinemacı Çağan Irmak’ın yeni projesi. Başrollerinde Afra Saraçoğlu ve Çağatay Ulusoy’u izleyeceğimiz yapım, 1960’lı yıllara ve isminden de anlaşılacağı gibi Yeşilçam sinemasına götürecek. Yeniden doğma ve aşkı bulma hikâyesi olarak tanıtılan dizi, her şeyini kaybetmiş bir film yapımcısını merkezine alacak.

HİÇ

Sıfır Bir dizisinin yaratıcıları, bu kez bir gençlik dizisiyle karşımızda. HİÇ’in başrolünde sosyal medya fenomenleri Doğanay, Uzun Makarna, Semih Varol ve Sera var. Karakterlerin üniversite hayatına tutunma çabalarını konu edecek.

Acans

Türkiye’deki reklam sektörünün kapılarını mizahi bir dille aralayacak Acans, kadrosunda Algı Eke, Bülent Emrah Parlak ve Derya Alabora’yı buluşturuyor. Kafası karışık bir ajans başkanı ve her biri farklı telden çalan çalışanlarının ilişkilerini konu ediyor. 

Doğu

Ahlat Ağacı, Ölümlü Dünya, Bayi Toplantısı gibi filmlerle tanınan Doğu Demirkol’un yazdığı dizi, kendi yaşantısından izler taşıyor. Baş karakter, etrafında onu destekleyen kimse olmamasına ve gülünecek pek de bir şey bulamadığı hayatına rağmen komedyen olmaya çabalayan Doğu.

Saklı

Mart ayında yayımlanması beklenen Saklı, bir yasak aşkı konu ediyor. İlk kitabını yazmaya çalışan bir yazar ve acılar yaşayan bir kadının küçük bir tatil beldesinde yollarının kesişmesinin ardından yaşananları anlatacak dizide kimleri izleyeceğimiz henüz açıklanmadı.

Talk show ve belgeseller

Okan Bayülgen’in sunuculuğunu üstlendiği Renkli Rüyalar Oteli, Bayulgen’in her bölümde farklı bir konukla bir otelde konaklayacağı ve hayatın anlamına dair muhabbete koyulacağı bir yapım.

İstanbul’un tarihi ile ön plana çıkan ikonik mahallelerinden Fatih Karagümrük’ü semtin sakinlerinin yaşamları üzerinden anlatan Mahallem: Karagümrük ve dövüş sporlarına gönül vermiş amatör ve profesyonel sporculara odaklanacak Dövüşçü de yeni sezonda BluTV’nin belgesel kataloğuna katılacak.