Moulin Rouge! müzikaline Boy George transferi

Yazı: Eylül Ege

Baz Luhrmann’ın 2001 yapımı aynı adlı filmine dayanan; John Logan’ın yazdığı, Alex Timbers’ın yönettiği Moulin Rouge! The Musical’daki kabare sahibi Harold Zidler suretine bürünme sırası Boy George’da. 

Prömiyerini 2018’de yapan, 2021 Tony Ödülleri’nde Timbers’a En İyi Müzikal Yönetmeni ünvanını kazandıran oyunda şimdilerde Tituss Burgess tarafından canlandırılan karakter, 2024’ün 6 Şubat’ından 12 Mayıs’ına kadar emanet edileceği Boy George için uzun bir arayı kapatacak. Kendisinin Broadway’deki son macerası, 20 yılı aşkın bir süre önce, yine bir gece kulübünü mesken tutan Taboo müzikali olmuştu.

Şair Christian ve kabare yıldızı Satine’in 1890’lar Paris’inde yaşadığı trajik aşkı Ewan McGregor ve Nicole Kidman’ın etkileyici performanslarıyla izlediğimiz Jukebox müzikali Moulin Rouge!’un bu modernize edilmiş versiyonu, filmde olan ve olmayan çeşitli hitleri derliyor. Beyoncé’nin “Single Ladies (Put a Ring on It)”i, The Police’in “Every Breath You Take”i ve Christina Aguilera’nın Lil’ Kim, Mya, Pink ortaklığı “Lady Marmalade”ı bunlardan yalnızca bazıları. Bu hâliyle Culture Club’ın ikonik solisti Boy George için elverişli bir müzikal arazi vadettiği açık.

Bir Moulin Rouge! müzikali daha

RuPaul’s Drag Race 14. sezonun şimdiden efsaneleşen 12. bölümünde yarışmacılar, Baz Luhrmann’ın filminden esinlenen ve RuPaul şarkılarının yeniden düzenlenmesiyle oluşturulan Moulin Ru: The Rusical için sahnedeydi. Serinin her sezonunda en büyük merak uyandıran aşamalardan biri olan Rusical’lar arasında açık ara fan favorisi olan performansta drag queenlere, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Leslie Jordan da küçük bir cameo ile eşlik ediyordu. Başta bale geçmişi olan Lady Camden’ın nefis performansı olmak üzere, Drag Race runway’inin gördüğü en ihtişamlı şovlardan birini izlemek isteyenleri buraya alabiliriz. Moulin Ruuuu, start your engineees!