Britney Spears şarkılarından oluşan müzikal: “Once Upon a One More Time”

Britney Spears şarkılarından oluşan Once Upon a One More Time müzikali, 29 Ekim – 1 Aralık 2019 tarihleri arasında Chicago’daki Nederlander tiyatrosunda, ardından da Broadway’de sahnelenecek.

Spears’In hangi şarkılarının yer alacağı henüz belli olmasa da, müzikalin konusuna dair detaylar açıklanmış durumda: Pamuk Prenses, Sindirella ve masalların bilinen diğer prensesleri, bir kitap kulübünde bir araya gelirler. Ancak ‘’hilekâr iyilik perisi’’, okuyacakları kitabı feminist klasiklerden biri olan The Feminine Mystique olarak belirler. Bu da prensesleri, hayatın kuşlardan yapılma elbiselerden ve gerçek aşkın öpücüğünden ibaret olup olmadığını düşünmeye iter.

Tony Ödülleri’nde aday gösterilen Rock of Ages müzikalinde yönetmen koltuğuna oturmuş Kristin Hanggi’nin yöneteceği Once Upon a One More Time’da, Spears sahnede yer almayacak gibi görüünse de geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada proje için oldukça heyecanlı olduğunu belirtti:

‘’Benim şarkılarımla sahnelenecek olan bu müzikal için çok heyecanlıyım. Özellikle birlikte büyüdüğüm, sevdiğim ve bayıldığım karakterlerle dolu böylesine büyülü bir dünyayı konu aldığı için! Büyük bir hayalim gerçekleşti!’’

(Yazı: Merve Coşkun)