Bir “The Queen’s Gambit” müzikali, başrol henüz belirsiz

Walter Tevis’in romanından uyarlanan The Queen’s Gambit, seyir zevki yüksek bir büyüme öyküsü. Satranç dehası genç bir kadını odağına alan bu dönem projesi, geçtiğimiz sonbahar Netflix kataloğuna katılmış ve kısa sürede platformun en çok izlenen işi olmuştu. Dizinin yanı sıra başroldeki Anya Taylor-Joy da -abartısız ve özgüvenli performansıyla- Altın Küre ve Critics’ Choice gibi törenlerden eli boş dönmedi.

Bu önemli başarıların ardından, The Queen’s Gambit’in tiyatro sahnesine taşınması için girişimlere başlandı.

Beth Harmon’ın yolculuğu bu kez şarkılar ve danslarla

Dizinin popülerliğinden ilham alan yapımcılar, The Queen’s Gambit romanının sahne haklarını aldılar. Bir müzikal olması planlanan iş, Beth Harmon’ın macerasını şarkılar ve danslarla yansıtacak.

Level Forward stüdyosunun CEO’su Adrienne Becker ile yapımcı Julia Dunetz; Beth Harmon’ın cesur, taze bir bakış açısıyla anlatılan yolculuğuna ve bu yolculukta ona arkadaşlık yapıp ilham veren kadınların cesaretine dikkat çektiler. “Yapım, toplumsal cinsiyet ve ırksal eşitlik için çağdaş mücadelelerimizin ortasında bir siren çağrısı ve bizler, projeyi ileriye taşımak için sabırsızlanıyoruz.” demekteler.

Müzikalin başrolü için henüz bir isim duyurulmadı.

Yazı: Elif Acun