“Brooklyn Nine-Nine” yapımcılarının yeni komedisinde başrol Craig Robinson’ın

İlk 5 sezonu Netflix’te izlenebilen NBC’nin hit komedi dizisi Brooklyn Nine-Nine’ın konuk oyuncularından Craig Robinson’ı, dizinin yapımcıları Dan Goor ve Luke Del Tredici’nin çiçeği burnunda streaming servisi Peacock’ta yayımlanacak yeni komedisinde başrolde izleyeceğiz. 

NBC Universal’da yayımlanacak dizi Killing It’in hikâyesi, baş karakterinin Amerikan rüyasına odaklanırken sınıf meseleleri ve kapitalizm etrafında örülüyor. 48 yaşındaki aktör ve müzisyen Robinson, Goor ve Tredici ile ilk olarak Brooklyn Nine-Nine için çalışmış ve projede polis memuru Jake Peralta’nın hem arkadaşı hem de başına bela olan “Pontiac Haydutu” Doug Judy karakterini canlandırmıştı. Craig Robinson’ın televizyon geçmişinde The Office, Eastbound & Down, Mr. Robot ve Ghosted gibi yapımlar var. Ünlü oyuncuyu yakın gelecekte Ana Lily Amirpour imzalı fantastik film Mona Lisa and the Blood Moon ve Adam Mason’ın pandemi etkisinde bir ülkeyi konu edecek komedisi Songbird’de izleyeceğiz.

2019’da 8. Brooklyn Nine-Nine sezonu duyurulmuş ancak Black Lives Matter protestoları ile birlikte dizinin oyuncu ve yapımcılarından tereddütlü olduklarına dair açıklamalar gelmişti. Andy Samberg, People dergisine verdiği röportajda “Bir adım geri çekilip düşünüyoruz, yazarlar ne şekilde ilerleyebileceğimiz konusunda fikir üretmeye çalışıyor. İletişim halindeyiz ve böyle bir dönemde polis komedisi yapmaya nasıl devam edebiliriz ve bunu yaparken ahlaki olarak nasıl rahat olabiliriz diye soruyoruz kendimize.” demişti. Dizinin yaratıcıları yeni projelere giriştiğine göre, Brooklyn Nine-Nine’ın akıbeti pek parlak olmasa gerek.

Yazı: Ceren Kulkul