Chelsea Peretti’den kahve şarkıları

Brooklyn Nine-Nine dizisinin Gina Linetti’si, Amerikalı komedyen Chelsea Peretti, bir süredir müzikal üretimleriyle karşımızda. Sene başında müzik endüstrisinde yapmak istedikleri üzerine kafa yorduğunu ve doğru bir konsept bulmakta zorlandığını dile getiren Peretti, “Komedyenlikten oyunculuğa, sonrasında da müzisyenliğe yapacağım geçişi hafife almıyorum” sözleriyle bu sahnede kalıcı olma niyetini gözler önüne sermişti.

21 Nisan’da Foam and Flotsam isimli bir EP yayımlayan Peretti, bol konuklu bir başka kısaçalar daha kaydetti. Şarkılarını “Macchiato müziği” olarak tanımlayan Peretti, kahve temalı EP’sine Phosphorescent Panic ismini vermiş. Konuklar da epey ilgi çekici. Peretti’nin animasyon serisi Big Mouth’ta birlikte mikrofon başına geçtiği Nick Kroll, feminist punk’ın efsane grubu Bikini Kill’in solisti Kathleen Hanna, komedi dünyasına yakınlığıyla da bilinen beatbox ustası Reggie Watts, Phosphorescent Panic EP’sine konuk olan isimlerden birkaçı. Önceki EP’deki beşliyle birlikte 10 şarkılık bir formatta yayımlanan yeni derleme hemen aşağıda.

Birçok yıldız isimle çalışmış prodüktör Kool Kojak iş birliğiyle bir albüm hazırlığında olan Peretti’nin bu EP’leri sonbaharda yayımlanacak ve yine kahve temalı olacak ilk albümü için bir nevi ısınma turu niteliğinde. Albümde Peretti’nin Juliette Lewis, Hannibal Buress, Patti Harrison ve Andy Milonakis düetlerini de dinleyeceğiz.