Bu akşam Salon İKSV sahnesinde olacak Low sorularımızı yanıtladı

İstanbul’daki ilk konserini dün gece veren ve bu gece de Salon İKSV sahnesinde olacak Amerikalı grup Low, sorularımızı yanıtladı. Tamamı şubatta çıkacak olan Bant Mag. No:37’de yer alacak röportajın bir kısmı burada!Birçoğumuz Low’u uzun zamandır İstanbul’da görmeyi umduk. Ne beklemeliyiz? “Do You Know How to Waltz”un 28 dakikalık performansı gibisinden bir güzellikle karşılaşmamız olası mı? 

Tüm albümlerimizden parçalar çalmayı planlıyoruz. Bunun yanısıra yeni albümümüz için kaydettiğimiz yeni parçalardan da çalacağız.

Bugüne kadar kaydetmiş olduğu neredeyse tüm müzik için benzer bir kurulum ve enstrüman tercihi yapmış bir grup için prodüktörün rolü çok büyük olarak hissedilebilir. Bu anlamda Steve Albini’den Jeff Tweedy’e farklı isimlerle çalıştınız. Bir Low albümü için çalışacağınız prodüktörü seçerken nelere dikkat edersiniz? 

Biz güvendiğimiz ve hayranlık duyduğumuz insanlarla çalışmayı seviyoruz. Böylece yazmış olduğumuz parçalar üzerinde yeni bir perspektif sahibi olabiliyoruz. Saygı duyduğun biriyle çalışmak seni kendi başına yapacağın şeylerin ötesine itebiliyor. Ne kadar özgün ve ayrık, o kadar iyi.

Röp: Chris McLaren – Tolga Yağlı