Bu hafta göze çarpan 3 ürün: Michael Stipe portreleri, RuPaul lambası ve Gotham kokteylleri

Bugünlerde önümüze çıkan üç ürün. Gözleri şenlendirmek için.

Michael Stipe’ın portrelerini derleyen kitap: Michael Stipe

İtalya’nın Bologna şehrinde kurulan yayınevi Damiani, bir süredir R.E.M. solisti Michael Stipe’ın farklı sanat disiplinlerine temas ettiği işlerini derlediği artbooklara bir yenisini daha ekledi. Stipe’ın Damiani serisinin üçüncü kitabının ismi Michael Stipe. Müzisyenin portre fotoğrafçılığına 21. yüzyıl ve karantina pencerelerinden baktığı kitabında Tilda Swinton, John Giorno, Joan Jonas, Kirsten Dunst, Greta Thunberg, Beth Ditto, Gus Van Sant ve Aaron Taylor-Johnson gibi simalara rastlamak mümkün. Kendisi “kahramanlarını fotoğrafladığını” söylüyor. Kitabın içinde yer alan kare kodla, Stipe’ın tüm portrelerinin perde arkasını anlattığı ses kayıtlarına erişiliyor.

180 sayfalık kitaba dair detaylar burada.

RuPaul’s Drag Race neon “Werk” lambası

Mama Ru bundan yaklaşık 30 yıl önce, bir anlamda kariyerinin dönüm noktası olan “Supermodel” şarkısını kaydettiğinde drag dünyasına yeni bir deyiş katmıştı: “You betta werk!” Daha önce shantay, sashay away, oh no she better don’t, glamazon gibi sözleri şarkılarında ve çeşitli merch tasarımlarında kullanan RuPaul, Drag Race’in resmî sanal dükkânında satışa çıkan bir neon lambayla ikonik “Werk” kelimesini parlatıyor. İster duvara asabileceğiniz, ister masa üstünde kullanabileceğiniz pembe ışıklı “Werk” lambası, 20 cm yüksekliğinde.

Sınırlı sayıda üretilen lambalar hakkında detaylı bilgi için buraya.

Gotham City’den kokteyl tarifleri!

Gotham City Cocktails: Official Handcrafted Food & Drinks From the World of Batman. DC Comics’ten bir yeme içme kitabınız var! Kara Şövalye ve Gotham sokaklarına korku salan kötülerden ilhamla yaratılmış kokteyl ve atıştırmalık tarifleri bir kitapta toplandı. Andre Darlington’ın yazdığı ve Ted Thomas’ın fotoğrafladığı kitapta kimi bilinen kokteyllerin çizgi âlemin en kasvetli şehrinden ilhamla yeni uyarlamaları bulunuyor.

DC’nin alt etiketi Insight Editions’ın 18 Mayıs Salı günü piyasaya sürdüğü kitaba dair detaylar burada.

Yükleniyor...