Bu hafta sinemada “Beautiful Boy” izlemek için 8 neden

Call Me By Your Name’in yıldızı Timothée Chalamet ile Steve Carell’ı başrole taşıyan, içe dokunan aile dramı Güzel Oğlum / Beautiful Boy bu cuma vizyona giriyor. Filmi ne yapıp edip sinemada izlemeniz için hazırladığımız sekiz neden ise şöyle:

  1. Sinemaseverlerin İstanbul Film Festivali’nden Altın Lale kazanmış Çölde Kutup Ayısı / The Misfortunates, Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ına aday olmuş Kırık Çember / Broken Circle Breakdown ve Türkiye’de de epey sevilmiş Belgica filmleriyle tanıyıp sevdiği Felix von Groeningen’in ilk Hollywood tecrübesine tanık olmak için.
  2. Uyuşturucu bağımlısı oğlunu kurtarmaya çalışan bir baba ile bu beladan yakasını bir türlü kurtaramayan oğlunun hüzünlü hikayesini konu alan filmi izlerken, hikayenin detaylarındaki acı verici mücadeleye kayıtsız kalamayıp gözyaşları içinde bir seyir tecrübesi yaşamak için.
  3. Yaşanmış bir olayı merkez alan filmin uyarlandığı romanın yazarının, filmdeki uyuşturucu bağımlısı karakter Nic Sheff’in ta kendisi olduğunu hatırlayıp daha da içlenmek için.
  4. Geçtiğimiz sezon Call Me By Your Name ile geniş kitlelerce bağra basılan genç aktör Timothée Chalamet’e Altın Küre, BAFTA ve SAG başta olmak üzere çok sayıda adaylık ve altı ödül kazandıran performansına şahit olmak için.
  5. Chalamet’e başrolde eşlik eden Steve Carell’ı uzun zaman sonra izlediğimiz en etkileyici dram rollerinden birinde karşımıza çıkaran film, Carell’dan insanı allak bullak eden, sarsıcı bir performans aldığı için.
  6. John Lennon’ın, filme de adını veren ve Lennon’ın besteledikten üç hafta sonra öldüğü, kendisinin de kişisel favorisi olan şarkısını, filmin duygusal atmosferi içerisinde yeniden dinlemek ve daha da kahrolmak için.
  7. Filmin yaklaşık yedi ay süren ve epey olaylı süreçler atlatan kurgusundaki incelikli dili hissedip, neden bu kadar zaman harcandığını beyaz perdede tecrübe edip anlamak için.
  8. Dakikalarca ayakta alkışlandığı Toronto Film Festivali’nden bu yana, gösterildiği hemen her festivalde epey sevilen ve 2018’in en iyileri arasında gösterilen filmi, nihayet vizyondayken yakalamak ve hakkında yapılan muhabbetlerden eksik kalmamak için.