“Call Me By Your Name”in devam kitabı geliyor

Armie Hammer’ın Call Me By Your Name’in devam filminde yer almaya sıcak bakmadığına dair haber yeni gelmişken, kitabın yazarı André Aciman, bir devam kitabı yazma sürecinde olduğunu açıkladı.

Find Me adıyla önümüzdeki sonbahar yayımlanacak olan kitabın, yine Elio, Oliver ve Pearlman ailesi etrafında şekillenecek bir yaz aşkını anlatacağı yayıncılar tarafından onaylanmış durumda.

Hikâyenin detayları ise şöyle: Elio’nun babası Samuel boşanır ve başarılı bir piyanist olan oğlunu ziyaret etmek için Floransa’dan Roma’ya doğru yola çıkar. Yolculuğu esnasında tanıştığı bir kişiyle yaşayacağı ilişki, Samuel’in hayatını kesinlikle değiştirecektir. Elio da, bu ziyaretten kısa bir süre sonra taşındığı Paris’te önemli bir ilişki yaşamaya başlar. New England’da bir aile kurmuş ve öğretmenlik yapan Oliver ise, Avrupa’yı yeniden ziyaret etmeyi düşünmektedir.

İkinci filmin ilkiyle boy ölçüşemeyeceğini düşündüğünü açıklayan Armie Hammer ve devam filmi için çalışan yönetmen Luca Guadagnino’nun bu haber karşısındaki duruşlarının ne olacağı merakla bekleniyor. Her ne kadar kadroya ve film ile kitabın etkileşimine dair kesin bir bilgi yoksa da, Find Me’nin 29 Ekim 2019’da okurlarıyla buluşacağı kesin.

(Yazı: Merve Coşkun)