“Candyman” remake’inin prömiyeri yine ertelendi

Universal, Candyman’in ABD’de 16 Ekim’de yapılması planlanan prömiyerini, COVID-19 salgınından dolayı bir kez daha erteledi. Nia DaCosta’nın yönettiği ve Jordan Peele, Win Rosenfeld ve DaCosta üçlüsünün senaryosunu yazdığı slasher filmini izlemek isteyenlerin 2021’ye kadar beklemesi gerekecek. 

Candyman’in prömiyerini erteleme haberi, Warner Bros.’un Wonder Woman 1984 filminin vizyonunu 2 Ekim’den Noel’e ertelemesinden birkaç saat sonra geldi. Aslında filmin defalarca ertelenmeden önce belirlenen ilk vizyon tarihi Haziran 2020’ydi. Candyman, 2020 bitmeden vizyona girseydi, Tenet ve Wonder Woman’ı takiben pandemi sürecinde vizyona giren en yüksek bütçeli film olacaktı.

Film, Bernard Rose’un 1992 tarihli orijinal Candyman’inin “ruhani devamı” olarak tanımlanıyor. Candyman’in hikâyesini keşfettikten sonra akıl sağlığını yitirmeye başlayan mücadeleci bir sanatçıya odaklanıyor. Bu sanatçıyı canlandıran isim de The Get Down ve Watchmen dizilerinde izlediğimiz Yahya Abdul-Mateen II.

Abdul-Mateen, hayatının bir kısmında, filmdekine benzer bir Candyman deneyimi yaşadığını şu sözlerle anlatıyor: “Hayal gücümde bir Candyman imgesi vardı. Onu televizyondaki bir korku figürü olarak görmedim, aksine, evin içinde dolaşan bir tehdit olarak görüyordum. Candyman korkusu benim için hep oradaydı.” DaCosta ise Candyman’e dair hislerini anlatırken çocukluk yıllarında Candyman’in gerçekçi bir şekilde hayatının bir parçası olduğunu hatırladığını söylüyor. Evindeki aynalarda Candyman’in saklanıyor olabileceğini bile hissediyormuş.

Candyman, 1989 doğumlu yönetmenin ikinci uzun metrajı. Daha önce Little Woods isimli korku filmini yöneten DaCosta’nın Captain Marvel’ın devam filmini yöneteceği de Ağustos 2020’de duyurulmuştu.

Yazı: Ezgi Karaarslan

Yükleniyor...