Misha Green ve Jordan Peele’ın “Lovecraft Country” serisinden fragman

J.J. Abrams’ın, WarnerMedia ile yaptığı, 2024’e kadar sürecek anlaşma doğrultusunda, şirketin mayıs ayı sonunda yayın hayatına başlayacak yeni dijital platformu HBO Max için üç yeni dizi hazırlığında olduğu duyurulmuştu. The Shining spin-off‘u Overlook, DC Comics’in en sevilen serilerinden Justice League Dark dizisi ve 1970’lerde ABD’nin güneybatısında, suç ve gizem dolu bir macerayı anlatacak Duster için heyecanlanmışken, Abrams’ın yapımcıları arasında yer aldığı, HBO’nun uzun zamandır beklenen dizisi Lovecraft Country’den fragman yayınlandı.

Matt Ruff’ın 2016 tarihli ve adından övgüyle söz ettiren aynı isimli fantastik korku romanına dayanan Lovecraft Country, genç Afro-Amerikan Atticus Black’in, 1950’ler ABD’sinde, arkadaşı Letitia ve amcası George ile bir araya gelerek kayıp babasını arayışına odaklanıyor. Seri, arayışı takip ederken Atticus’un hem beyaz ABD’nin ırkçılığıyla hem de kitabın korkunç canavarlarıyla mücadelesini izliyor. Atticus’u Jonathan Majors’ın canlandırdığı seride, Michael Kenneth Williams, Atticus’ın babası; Jurnee Smollett-Bell, Letitia; Emmy ödüllü oyuncu Courtney B. Vance ise George rolüyle karşımıza çıkacak.

Lovecraft Country’nin yaratıcıları, Underground ile tanınan Misha Green ile Get Out ve Us filmleriyle beğeni toplayan Jordan Peele. İkili, Abrams, Bill Carraro, David Knoller, Yann Demange, Ben Stephenson’lı baş yapımcı kadrosunda olmanın yanı sıra Matt Ruff ile birlikte serinin yazarlığını üstleniyor. Yönetmen koltuğunda David Petrarca, Victoria Mahoney, Cheryl Dunye ve Daniel Sackheim’ın olduğu yapımın ilk bölümü Yann Demange yönetmenliğiyle karşımıza çıkacak. Lovecraft Country, ağustos ayında HBO ve HBO Max’te olacak.

Yazı: Mine Metin