“The Shining” ve “Justice League Dark” dizileri, yakında HBO Max’te

Westworld’ün yaratıcıları J.J. Abrams’ın yapım şirketi Bad Robots ve HBO’dan yine parmak ısırtan iş birlikleri geliyor: The Shining ve Justice League Dark dizileri!

Stephen King’in başyapıtı The Shining’in uzun yıllar sonra çekilen devam filmi Doctor Sleep’le 2019’da buluşmuştuk. Şimdiyse Overlook Hotel’e uzun soluklu bir dönüş yapacağız gibi görünüyor. King’in kitabında yer alan karakterler ve olaylardan ilham alarak yazılan yeni gerilim dizisinin ismi Overlook olacak ve otele dair anlatılmamış korku dolu hikâyeleri ekrana taşıyacak.


Bad Robot’un HBO Max için çekeceği dizilerden bir diğeri de çizgi roman severleri heyecanlandıracak cinsten. Sinematik uyarlamalarının kalitesi konusunda bir türlü istikrar yakalayamayan DC Comics’in en sevilen serilerinden Justice League Dark dizi oluyor. 2011 sonbaharında yayına başlayan çizgi roman serisi, aralarında John Constantine, Swamp Thing, The Changing Man ve Zatanna’nın da bulunduğu bir süper kahraman grubunu merkezine alıyor. Sonraki yıllarda seriye Wonder Woman ve Doctor Fate gibi popüler kahramanlar da katılmıştı. Ama henüz dizide bu karakterlerin hangilerini izleyeceğimizin detayları paylaşılmadı.

İş birliği kapsamında hazırlanacak bir diğer yapım da J.J. Abrams ve The Walking Dead senaristlerinden LaToya Morgan’ın yazdığı Duster dizisi. Bir dönem dizisi olacak Duster, 1970’lerde ABD’nin güneybatısında, suç ve gizem dolu bir macerayı anlatacak.