“The Young Pope” kaldığı yerden devam ediyor: “The New Pope”

HBO, Amerikalı ilk Papa Pius XIII’in öyküsünü anlatan, Paolo Sorrentino’nun mini dizisi The Young Pope’un bir devamı niteliğindeki yeni seri The New Pope’tan ilk fragmanı paylaştı.

The Young Pope’taki performansıyla Altın Küre adaylığı kazanan Jude Law’un Pius XVII olarak geri döndüğü yeni dizide, onun yerini almaya hazırlanan Papa Giovanni Paolo III ise usta oyuncu John Malkovich tarafından canlandırılacak.

Henüz sinopsisi açıklanmayan The New Pope’un konusuna dair açıklamalarda bulunan Sorrentino, yeni mini serinin Pius XIII’ın girdiği koma sonrasındaki olayları takip edeceğini söylüyor ve ekliyor: “Kilise yeni bir Papa seçmeli ve bu kişiyi de John Malkovich canlandıracak. Ancak dizide mantığın yerini ruhani gizemler ve Tanrı’nın oyunları aldığından, Jude Law’un koması o kadar da kalıcı olmayabilir. Bazı beklenmedik gelişmeler bu iki Papa’nın aynı bölümlerde karşı karşıya gelmesini sağlayabilir”.

Yaklaşık iki dakikalık fragman 2020’de ekranlara gelecek dokuz bölümlük yeni dizide geçekleşecek olaylara dair ipuçları vermekten ziyade iki Papa’yı ilginç bir şekilde karşılaştırıyor: