Değişen Gökler: Cappadox biletleri satışta

Cappadox, tüm duyulara temas eden bir programla Kapadokya’ya “Değişen Gökler” teması altında dönüyor. 23-26 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek festivalde katılımcılara farklı deneyimler arasından kendilerine uygun rota ya da takvimler çıkarmayı mümkün kılan paketler ve tekil etkinlik biletleri de Biletix’te satışta. 

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava başlıklarında toplanan Cappadox deneyimleri epey kabarık. Jordan Rakei, Mammal Hands, Ulla, Lalalar, Büyük Ev Ablukada, Gevende, Casper Clausen, Maya Perest diye uzayan programıyla müzik programı her zaman olduğu gibi çeşitlilik gözetilerek oluşturulmuş. Sabahın ilk ışıklarında düzenlenecek gün doğumu konserleri de ayrı bir heyecan sebebi tabii. 

Mammal Hands

Kapadokya’nın farklı bölgelerinde sergilenen eserlere ev sahipliği yapan Cappadox Çağdaş Sanat Programı, bu sene programın kurucusu ve şekillendiricisi olan küratör Fulya Erdemci’nin değerli anısına düzenlenecek.13 Haziran’a kadar izleyicisini ağırlayacak program; “Değişen Gökler” teması altında Kevser Güler kürasyonuyla, geçmiş edisyonlardan bir seçkiyle biçimlenecek. Cappadox boyunca rehberli sergi turlarına katılabilirsiniz.

Gastronomi kanadında Levon Bağış sunumuyla gerçekleşecek “Gurme Tadım” etkinlikleri; Anadolu bölgesine özgü üzüm türlerinin ve şarapların, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ürünlerle yakaladığı uyumu gastronomik bir deneyime dönüştürecek. Şef Mustafa Otar ve MSA öğrencilerinden oluşan ekibinin, “Doğada Açık Ateşte Pişirme” etkinliği ise festivalcileri tabiatla iç içe ve alternatif bir lezzet yolculuğuna davet ediyor.

Kapadokya’nın eşsiz doğasını deneyimleme imkânı sunan açık hava etkinlikleri arasında vadi yürüyüşleri ve bisiklet turları, yoga ve meditasyon seansları, birçok farklı disiplinden atölyeler gibi ilgi çekici etkinlikler mevcut.

Programın detaylarını incelemek isteyenleri festivalin web sitesine alalım.