Cappadox’un bu yılki konukları belli oldu

Önceki yıllardan iki gün daha uzun programıyla düzenlenecek olan Cappadox, 14-19 Haziran tarihleri arasında “Sessizlik” temasıyla gerçekleşecek. Festivalde bu yıl sahne alacak isimler arasında Mulatu Astatke, Gigi Masin, Gaye Su Akyol, Duman, The Dwarfs of East Agouza ve Nicola Cruz gibi birçok önemli müzisyen ve grup bulunuyor. 

Olağanüstü atmosferi ve mutlaka keşfedilmesi gereken doğasıyla Kapadokya, bu sene Cappadox kapsamında gerçekleşecek konserlerle birlikte, çağdaş sanattan gastronomiye geniş bir programla ziyaretçilerini karşılayacak. Geçtiğimiz yıllardan damaklarda nefis tatlar bırakan Cappadox’un bu yılki müzik programı, festivalin bayram tatiline denk gelmesi sebebiyle bu sene beş güne yayılacak festival için uçak bileti, otel rezervasyonu vb. hazırlıkları için elinizi çabuk tutmanız da tavsiye edilir!

Festivalin birçok farklı müzikal yaklaşımı kesiştiren programının tam listesi de şöyle:

Mulatu Astatke, Duman, Kalben, TSU!, Nicola Cruz, Christian Löffler (Live), ALA.NI, BaBa ZuLa, Birsen Tezer, Ceylan Ertem, Gaye Su Akyol, Islandman, Flamingods, Feathered Sun, Fontän, Ahmet Aslan, Gigi Masin, The Dwarfs of East Agouza, Populous, Chihei Hatakeyama, Dijf Sanders, Cero 39, Yazz Ahmed.

Fulya Erdemci ve Ilgın Deniz Akseloğlu küratörlüğünde “Sessizlik” temasıyla üretilen işlerle birlikte tematik yürüyüşler ve çağdaş sanat turları da gerçekleşecek. Bu zamana dek Kapadokya’nın farklı ilçelerini gezen Cappadox Çağdaş Sanat Programı, bu yıl bölgenin en büyük peribacasına da sahip olan Ortahisar’a odaklanıyor.

Festivale dair detaylar için buraya tıklamanız yeterli.


Yükleniyor...