Caz Ağacı etkinliğinin bu akşamki konuğu "Louis Armstrong"

Üç senedir devam eden caz ağacı etkinliklerinde ülkemizde caz sahnesinin önde gelen isimleri, dünya klasikleri diyebileceğimiz cazın önünde eğildiğimiz isimlerini yeniden yorumluyorlar.

2011’de Billie Holiday, Nina Simone, Ella Fitzgerald yorumları paylaşılırken, 2012’de Frank Sinatra, Ray Charles, Antonio Carlos’a selam verildi. 2013’te ise Cole Porter, George Gershwin ve Duke Ellington Salon sahnesinde yeniden hatırlatıldı. Dördüncü yılına girdiğimiz Caz Ağacı konserleri bu kez “trompet dahileri vokallerle renkleniyor” başlığı altında buluştu. Bu serinin ilk konuğu ise Miles Davis oldu. Sibel Köse, Ece Göksu, ve Elif Çağlar vokalleriyle renk katarken piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Volkan Topakoğlu, davulda Ediz Hafızoğlu yer almış, gecenin sunuculuğunu ise Hande Soral ve Vedat Özdemiroğlu yapmıştı. Miles Davis’in sevilen eserlerinden bazılarına yeni sözler yazıp seslendirilmiş, daha önce hiç duyulmayan yorumlar yapılmıştı.

Caz Ağacı “Miles Davis” Ece Göksu – Boplicity yorumu

Tam bir ay sonra Garanti Caz Yeşili konserlerinin bir sonraki durağı yine Salon olurken dünyanın en iyi trompetçisi sayılan Louis Armstrong’un efsane olmuş parçaları yeniden yorumlanacak. Bu kez Meltem Ege, Başak Yavuz, Şirin Soysal’ın sesinden dinleyeceğimiz Louis Armstrong’ın ölümsüz müziğini Şenova Ülker (trompet), Selen Gülün (piyano), Erdal Akyol (kontrbas), Cengiz Baysal (davul)’dan dinleyeceğiz. Gecenin sunuculuğunu ise Vedat Özdemiroğlu ve Gonca Vuslateri yapıyor. Louis Armstrong’u “rasyonel ruh çağırma seansı” ile geceye konuk etme hevesinde olan etkinlikte bakalım bu kez izleyenleri ne gibi süprizler bekleyecek. Jazz arşivini bol bol karıştırırım, yeniden yorumları pek severim diyenlerin kaçırmaması geren bir gece, merakla bekliyoruz.

Louis Armstrong – A Kiss To Build A Dream On (1962)

Louis Armstrong – Rex Harrison Scat Singing (1957)

https://youtu.be/vdL_CJVZ2zg

Louis Armstrong – La Vie En Rose