Cehennemin kapıları yeniden aralanıyor, başrolde Jamie Clayton

80’lerin meşhur korku filmlerinden Hellraiser’ın yeniden çekileceğini bilsek de oyuncu kadrosuna dair detaylar gizemini koruyordu. Son gelişmelerle birlikte, ikonik Pinhead karakterini canlandıracak isim netleşti.


Eski bir bulmaca kutusu aracılığıyla dünyaya çağırılan sado-mazoşist tarikat Cenobite’ların gelişiyle işlerin karanlıklaşacağı anlatıda, Cenobite’ların başı Pinhead rolünde Sense8 ve The L Word: Generation Q dizilerinden aşina olduğumuz Jamie Clayton’ı göreceğiz. Orijinal filmde Pinhead, Doug Bradley tarafından canlandırılıyordu. Bir diğer başrolde ise Grand Army’den tanıdığımız Odessa A’zion var. Kadronun devamında Brandon Flynn, Goran Visnjic, Drew Starkey, Adam Faison, Aoife Hinds ve Hiam Abbass gibi isimler yer alıyor. 

Jamie Clayton

Yönetmenliği David Bruckner’ın (The Ritual, The Night House) üstlendiği yapımda senaryo, son olarak The Sandman ve Foundation’ı kaleme almış David S. Goyer’a emanet. Goyer’ın Hellbound Heart’tan ilham alarak yazdığı filmin yapımcı koltuğundaki isim ise yüreklere su serpiyor: Evrenin yaratıcısı Clive Barker. 

1986’da Clive Barker tarafından yazılan Hellbound Heart novellasının Hellraiser adıyla sinemayla buluştuğu yapım aynı zamanda Barker’ın ilk yönetmenlik tecrübesi olarak tarihe geçmişti. Dokuz devam filmi gören evren, farklı hikâyeler ve farklı yönetmenler ile yaptığı yolculukta ilk filmdeki başarıyı yakalayamasa da Pinhead karakteri korku sinemasının kültlerinden biri hâline gelmiş ve ikon karakterlerin arasında sayılmayı başarmıştı. 

Projenin çıkış tarihi henüz belli değil fakat çekimlerin tamamlandığını göz önünde bulundurursak cehennemin kapıları 2022’de tekrar açılacakmış gibi görünüyor.  

Yazı: Senay Arslan