Ceylan Ertem YouTube’dan soruyor: “Duyuyor Musun?”

Özgün yorumu ve üretkenliğiyle uzun yıllardır yerli sahneyi renklendiren Ceylan Ertem, bu kez bir müzik / söyleşi serisiyle karşımızda. Sıkı takipçileri Açık Radyo’da yayımlanan ŞuBiDap, ve iz bırakmış yerli vokallerin şarkılarını yeniden yorumladığı Cadı Avı gibi eski programlarını hatırlayacaktır. Geçmişi 2014’e dayanan “Duyuyor Musun?” ise, yeni serisinin Haluk Levent’li ilk bölümüyle 20 Şubat’ta, müzisyenin kişisel YouTube kanalında yerini aldı. 

Ceylan Ertem ve konuklarından türlü düetler  dinleyeceğimiz programda çalınan parçalara yakın gelecekte dijital dinleme platformları üzerinden de erişmek mümkün olacak. Dost sohbetleri ise pandemi şartlarında müzisyen olmaktan gençlere tavsiyelere, Türkiye’deki güncel müzik atmosferinden gelecek planlarına doğru uzanacak.

ceylan ertem duyuyor musun?
Programdan gelip geçenler

Haftalık düzende, 13 bölüm hâlinde paylaşılacak video serisinin diğer konukları şöyle: Sıla, Cihan Mürtezaoğlu, Melek Mosso, Duygu Soylu, Hande Yener, Derya Uluğ, Gökhan Türkmen, Nükhet Duru, Levent Yüksel, Jehan Barbur, Dilek Türkan ve Coşkun Karademir.

Bölüm başına düşen yetenek seviyesi Ceylan Ertem ve konuklarıyla da sınırlı değil üstelik; şarkılara Cenk Erdoğan, Ediz Hafızoğlu, Barış Doğukan Yazıcı, Yasemin Özler, Nedim Ruacan, Adem Gülşen, Emin İnal ve Buğra Kılıçak’ı bir araya getiren, parlak bir orkestra  eşlik ediyor. 

Kayıtlarda da Baran Göksu ve Can Aykal’ın parmağı var. Miksler Feryin Kaya’nın, mastering ise Ahmet Gökhan Coşkun’un elinden. Programın yönetmen koltuğunda ise müzikle yakından ilgilenen biri, konser fotoğrafçısı ve video yapımcısı Erdal Kaş oturuyor. 

Yazı: Elif Öz