Ceylan Ertem’in “Câhille Sohbeti Kestim” albümünün İstanbul lansman konseri detayları netleşti

Her albümüyle gıcır ve büyülü bir dünya kuran Ceylan Ertem, Câhille Sohbeti Kestim ismini verdiği yeni albümünün kayıtlarını ekim ayında tamamlamıştı. Ceylan Ertem’in türkü yorumlamalarına yer verecek yeni albümünü İstanbul dinleyicisiyle buluşturacağı lansman konserlerinin detaylarını da nihayet öğrenmiş bulunuyoruz.

Ceylan Ertem, Câhille Sohbeti Kestim’i İstanbul’daki en sevdiği salonda, İstiklal Caddesi No: 62 adresindeki Ses Tiyatrosu’nda 29 Ocak-30 Ocak tarihlerinde sahneye taşıyacak. İki gün peş peşe, eski albümlerinden parçaların ve sürpriz konukların eşliğinde gerçekleşecek konserlerde 18 yaş sınırı olmayacağını da ekleyelim. Osmanlı döneminde inşa edilmiş olup bugün hâlâ hayatta kalmayı başarmış tek tiyatro olan, Beyoğlu’nun hafıza mekânlarından Ses Tiyatrosu, dinleyici açısından heyecanı daha da körüklüyor.

Câhille Sohbeti Kestim, Ceylan Ertem’in 2018 tarihli Seni Senin Gibiler Sevsin albümünün ardından gelecek yedinci uzunçaları. Ertem, Seni Senin Gibiler Sevsin albümünün son konserleri için 7 Aralık’ta Ankara Milyon Performance Hall’da, 13 Aralık’ta İstanbul Moda Kayıkhane’de olacak.

Giriş fotoğrafı: Aylin Güngör