Chloë Sevigny, gerçek olayları konu edecek “The Girl From Plainville” dizisinde

2019’da HBO’nun I Love You, Now Die isimli 2 bölümlük bir belgesel serisiyle anlattığı Michelle Carter – Conrad “Coco” Roy III çiftinin ilişkisi şimdi de bir diziye konu oluyor. 

Carter, attığı mesajlarla sevgilisini intihara sürüklediği sebebiyle hapis cezasına çarptırılmıştı.  Bir aile tatili sırasında tanışan sonrasında 2 yıllık ilişkilerinde yalnızca 5 kez yüz yüze görüşen çiftin yazışmaları, klinik depresyonla mücadele eden Coco’nun intihar etme niyetinin Carter tarafından desteklendiğine ve güçlendirildiğine işaret ediyordu. 

Altın Küre adaylığı kazandığı gazetecilik filmi The Post’la tanınan Liz Hannah tarafından senaryosu yazılan The Girl From Plainville, çiftin arasındaki dinamikleri keşfe çıkacak, Coco’nun intiharı ve sonrasındaki mahkeme sürecini de anlatacak. Hulu yapımı olan dizinin başrollerinde Elle Fanning (Michelle Carter) ve Colton Ryan (“Coco” Roy III) yer almakta. 

Son olarak oyuncu kadrosuna Chloë Sevigny’nin de katıldığı açıklandı. Son yıllarda We Are Who We Are, Russian Doll ve The Act gibi dizilerde izlediğimiz Sevigny’nin canlandıracağı karakter, Coco’nun annesi Lynn Roy olacak. Oğlunun ölümünde kendini suçlayan Roy’un, Coco’nun yaşantısının bildiğinden daha karmaşık olduğuyla yüzleştiği; I Love You, Now Die belgeselinde de işlenmişti.

2016’dan favori filmlerimiz arasında yer alan Toni Erdmann’ın Hollywood uyarlamasını yöneteceği açıklanan Lisa Cholodenko, The Girlf From Plainvillie’in ilk 2 bölümü için dümende. 

Luca Guadagnino – Chloë Sevigny ortaklığı devam ediyor

Luca Guadagnino’nun televizyon çıkarması We Are Who We Are’de bir albay olan Sarah Wilson karakterini oynamıştı Sevigny. Yaklaşan projeleri arasında merakla beklediğimiz yeni Guadagnino filmi Bones & All da var. Yönetmenin setini ABD’de kuran ilk projesi olan Bones & All, Camille DeAngelis’in korku janrına armağan ettiği aynı isimli romanının uyarlaması. 

Kadroda Call Me by Your Name’in yıldızları Timothée Chalamet ile Michael Stuhlbarg, Waves’deki performansıyla yönetmenin radarına giren Taylor Russell, Oscar ödüllü oyuncu Mark Rylance, Damien Chazelle işi The Eddy’de izlediğimiz André Holland, orijinal Suspiria’nın başrolündeki Jessica Harper, Martin Scorsese’nin kızı Francesca Scorsese ve yönetmen kimliğiyle tanıdığımız David Gordon Green de var.