İlk bakış: Conversations With Friends

Sally Rooney’nin aynı isimli çok satanından uyarlanan ve son yılların en konuşulan televizyon işlerinden olan Normal People; bir gençlik aşkı aracılığıyla hayat ve ilişkiler üzerine kurduğu cümlelerle, ince detayların şekillendirdiği anlarıyla ve karakterlerine olan yaklaşımıyla kalpleri çalmayı başarmıştı. İkinci bir sezonun gelmeyecek olması birçokları için hayal kırıklığı yaratsa da 2020’nin yaz aylarında müjde verildi, bir başka Rooney romanının Normal People’ın yaratıcı ekibi tarafından uyarlanacağı duyuruldu. Yayımlanan bir Vanity Fair dosyasıyla Conversations With Friends dizisinden ilk görseller de teşrif etmişken, diziye dair bildiklerimizi derledik.

Tıpkı öncülü gibi 12 bölümden oluşup, Dublin’i mesken tutan Conversations With Friends, üniversiteli iki kadının, evli bir çiftle olan tuhaf, beklenmedik, cinsel suçlamalarla dolu ilişkisini ve bu ilişkinin dört insanın hayatında doğurduğu karmaşık aşk üçgenlerini konu ediniyor. Önden okumak isteyenler için, romanın Monokl Yayınları tarafından, Arkadaşlarla Sohbetler adıyla Türkçe’ye çevrildiğini ekleyelim.

Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal gibi iki yeni yeteneği tanıtan Normal People’ın aksine; Conversations With Friends kadrosu büyük oranda tanıdık simalardan oluşuyor. Öykünün odağındaki evli çifte Girls’ten hatırlanabilecek Jemima Kirke ve son yıllarda adına sıklıkla rastladığımız Joe Alwyn hayat veriyor. Bobbi için American Honey’deki performansıyla akıllarda yer edinen Sasha Lane düşünülmüş. İlk kez büyük bir prodüksiyonda yer alacak Alison Oliver’ı ise Frances suretinde.

Projede birçok açıdan Normal People’ın kredisi mevcut. Dizideki reji çalışmasıyla Emmy adaylığı elde eden Lenny Abrahamson (Room, Frank) yeniden kamera arkasında ve “bu kadar muhteşem dört oyuncuyla işbirliği yapmaktan” heyecan duyduğunu belirtiyor. Başta senarist Alice Birch (Succession, Lady Macbeth) olmak üzere, kreatif ekibin büyük oranda korunduğunu söyleyebiliriz.

BBC ve Hulu’da ekranlara gelecek Conversations With Friends, Türkiye’de ise 16 Mayıs 2022’de, BluTV’de prömiyer yapacak.