Chris Rock, Adam Sandler ve Dave Chapelle, yeni bir filmde bir arada

Yaklaşan 4. Fargo sezonunda izleyeceğimiz komedyen Chris Rock, yakın arkadaşları Adam Sandler ve Dave Chappelle’in dâhil olduğu yeni bir proje için senaryo yazdığını açıkladı.

1990’da ilk kez Saturday Night Live’ın bir araya getirdiği Chris Rock ve Adam Sandler’ı, The Longest Yard, Grown Ups 1-2 ve Netflix filmi The Week Of’ta birlikte izlemiştik. Dave Chappelle’le Chris Rock’ın yolları daha önce herhangi bir filmde kesişmemiş olsa da iki komedyenin daha önce birlikte stand-up yapmış olmaları ve özgün mizah anlayışları, yeni projenin bir komedi-dramedi işi olabileceğini düşündürüyor.

Chris Rock’ın Fargo’nun yeni sezonu tanıtmak için Hollywood Reporter’la yaptığı bir röportajda ilk kez bahsettiği projenin konusu ve ayrıntıları henüz gizli tutuluyor. Rock’ın kaleminden çıkmış bir diğer iş olan Top Five’ın yapımcılarından Scott Rudin’in yoldaki projeye dâhil olup olmayacağı merak edilenlerden biri. The Social Network, Girl with a Dragon Tattoo, Clueless ve daha birçok popüler işin senaristliğini yapmış Rudin; 2017’de Noah Baumbach’ın yönettiği Netflix filmi The Meyerowitz Stories‘de Adam Sandler’la çalışmıştı.

Kendi deyimiyle “aldığı en iyi rol” olan Loy Cannon karakterini canlandırdığı Fargo’nun dördüncü sezonuyla birlikte Chris Rock’ı epey konuşacağız gibi görünüyor. Fargo’nun son sezonu 2017’de yayımlanmıştı. Dördüncü sezon ise 2020 başlarında duyuruldu. Yeni sezonunun başlangıç tarihi önceden 19 Nisan 2020 olarak belirlendiyse de pandemi nedeniyle ertelendi. 4. sezon 27 Eylül’de FX’te başlayacak. Chris Rock’ın başrolü Samuel L. Jackson ve Max Minghella ile paylaştığı Saw spin-off’u Spiral da Mayıs 2021’de vizyonda.

Yazı: İpek Temizkan