Christian Bale için Gotham yolu Nolan’dan geçiyor

Christopher Nolan’ın gişe rekorları kırmış Batman Begins (2005), The Dark Knight (2008) ve The Dark Knight Rises (2012) filmlerinden oluşan Batman üçlemesi; yarattığı karanlık, kompleks ve olabildiğince gerçekçi dünya ile süper kahraman anlatıları arasında hâlâ milat kabul edilmekte. Hâl böyleyken, üçlemede Bruce Wayne’i canlandıran Christian Bale, devam filmi olasılıklarına dair sorularla sık sık karşılaşıyor. Thor: Love and Thunder ile 10 yılın ardından bir süper kahraman yapımında rol alan oyuncu, tanıtım turu kapsamında yöneltilen bir soru vesilesiyle bir kez daha kendisiyle özdeşleşen karakteri andı.


Bale’in Christopher Nolan sinemasına büyük bir saygı beslediği ve dördüncü film için yapılan bir teklifi, “Nolan’ın vizyonuna bağlı kalmak” amacıyla seneler önce reddettiği biliniyor. Screen Rant ile olan son röportajına bakılırsa, bu fikir daha sonraları Warner Bros. ve DC cephesinde tekrar gündeme gelmemiş. Yine de tüm kapıları kapatmadığından ve bir gün Batman’i tekrar ziyaret edecekse, bunun Nolan’ın seriyi devam ettirmesi durumunda gerçekleşebileceğinden bahsediyor oyuncu.

Bilindiği üzere Bruce Wayne’e, son 10 yıl içinde Ben Affleck ve Robert Pattinson da hayat verdi. Matt Reeves’in yönettiği The Batman’de “en geç Kara Şövalye” olan Pattinson’ın performansı olumlu karşılandı ve devam filmi için yeşil ışık yakıldı. Öte yandan hem Ben Affleck’in hem de 90’ların Batman’i Michael Keaton’ın, Andy Muschietti’nin The Flash filminde karaktere dönüş yapmış oldukları biliniyor. Kısacası Bale teklifleri kabul etmese bile beyaz perdenin Kara Şövalye’den vazgeçmeye niyeti yok.

Christian Bale’in galaktik katil Gorr the God Butcher olarak arz-ı endam edeceği yeni Marvel sinematik evreni filmi Thor: Love and Thunder, Türkiye’de 8 Temmuz 2022’de vizyona girecek.