Christopher Nolan'ın yeni kısa filmi "Quay", önümüzdeki ay ilk kez gösterilecek

Geçtiğimiz yıl Interstellar filmiyle adından sıkça söz ettiren Christopher Nolan, animasyon tarihinin en önemli figürlerinden Quay Kardeşler’i konu edeceği ksıa bir belgeselle karşımıza çıkacak. 

Stephen ve Timothy Quay isimli ikiz kardeşler, özellikle stop-motion animasyon konusunda ufuk açan çalışmalarıyla tanınıyor. Film Forum’un 19 Ağustos’ta New York’ta The Brothers Quay on 35mm isimli etkinliğinde ilk kez gösterilecek filmin öncesinde kuratörlüğünü Nolan’ın üstlendiği bir programla özel gösterimler yapılacak. Quay isimli yeni Nolan kısasının gösteriminin ardından da ünlü yönetmen, Quay Kardeşler’le sahnede bir röportaj gerçekleştirecek.

Henüz bir sonraki uzun metrajı hakkında resmi açıklamaların gelmediği Christopher Nolan’ın yeni kısası Quay ‘in başka bir gösterim tarihi ve yeri henüz açıklanmış değil. Kısa belgeselin, internette ve DVD formatında ulaşılabilir olması bekleniyor.

19 Ağustos’ta New York’ta olacaklara, The Brothers Quay on 35mm etkinliğini kaçırmamalarını tavsiye ederiz! Buraya tıklayarak etkinlik hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.