Çıplak Ayaklar Kumpanyası’ndan “kayıp ve yerinden edilme” üzerine

2003’ten bu yana  gösteri sanatları alanındaki üretimlerini genişleterek sürdüren Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Hiçbir Şey Yerinde Değil’le Moda Sahnesi’nin “Sahneden Naklen” serisine konuk oluyor. 28 Mart Pazar akşam saat 20.00’de canlı gerçekleşecek ve çevrimiçi izlenebilecek performans için biletler burada.

Hiçbir Şey Yerinde Değil, Belfast Queens Üniversitesi Senatör George J. Mitchell Evrensel Barış, Güvenlik ve Adalet Enstitüsü ortaklığıyla hazırlanmış tematik bir iş. Enstitüden Dr. Ulrike M. Vieten’in Çıplak Ayaklar Kumpanyası’na “kayıp ve yerinden edilme” temasıyla çalışma davetinde bulunmasıyla ortaya çıkmış.

ÇAK tarafından geliştirilen fikirle sahneye taşınan Hiçbir Şey Yerinde Değil’de dansçılar Aslı Öztürk, Büşra Firidin – Duygu Güngör, Melih Kıraç, Mihran Tomasyan’ı izleyeceğiz. Müzikleri Ahmet Kenan Bilgiç hazırlamış. Ekip Hiçbir Şey Yerinde Değil’in hazırlık sürecini şu sözlerle özetliyor:

“Bu buluşmanın konusunun geniş çerçevesinden damıtılarak sanatsal bir ifadeye dönüşmesi, bazen bir doğaçlamadan bazen de masaya yatırılan her bir hissin birbiriyle temasından meydana geldi. En nihayetinde bu paylaşım belki de sürecin sadece bir hâlini/tavrını içerse de geçen zaman birbirimizi anlamaya, hem yaşadığımız topluma hem de dünya halklarına, geçmişe ve insanı insan kılan herşeye ve bir çok kırılmaya göz atabilmek için bizi motive eden bir fırsat oldu.”

Proje: Ulrike M. Vieten
Fikir ve Uygulama: Çıplak Ayaklar Kumpanyası
Dansçılar: Aslı Öztürk, Büşra Firidin – Duygu Güngör, Melih Kıraç, Mihran Tomasyan
Müzik: Ahmet Kenan Bilgiç
Canlı Yayın Işık Tasarımı ve Uygulama: Utku Kara, Mihran Tomasyan
Ses Uygulama: Berkant ‘Doktor’ Kılıçkap
Video Mapping Uygulama: Yasin Gültepe
Fotoğraflar: Atalay Yeni
Afiş: Alican Tezer
Proje Kordinatörü: Dilek Aydın
Proje Asistanları: Ufuk Fakioğlu

Moda Sahnesi’nin “Sahneden Naklen” takvimine buradan ulaşabilirsiniz.