Coen Kardeşler, "Fargo"nun dizi uyarlamasından çok hoşlanmıyormuş

Yıldız oyuncularla dolu yeni filmleri Hail, Caesar!la bir kez daha gündemde olan Ethan ve Joel Coen, ünlü filmleri Fargo’nun Altın Küre ödüllü televizyon uyarlaması hakkında duygularını paylaştı. The Radio Times’a konuşan Joel Coen, diziyle pek fazla ilgilenmediklerini dile getirdi.Dizinin yapılmış olmasından dolayı mutlu olduklarının altını çizen Coen, yine de bu yapımın filmlerinden ayrıldığı görüşünde. Özellikle filmlerinin genellikle kısa olmasına vurgu yapan Joel Coen, en uzun filmlerinin iki saat süren No Country For Old Men olduğunu ve hikayeleri daha kısa tutmayı sevdiklerini hatırlatıyor. “Bir karakterle iki saat geçirdikten sonra onunla daha fazla bir şey yapmak içimizden gelmiyor” diyen Coen, yine de diziyle ilgili bir problemleri olmadığını sözlerine ekliyor.

İlk sezonu 2006, ikinci sezonu da 1979 yılında geçen Noah Hawley’nin yapımcısı olduğu Fargo dizisinin üçüncü sezonu 2010 yılında geçecek.

Bu arada, Fargo‘nun dizisi ve filmi arasındaki benzer sahnelerden oluşan bir video kolaj geçtiğimiz günlerde Vimeo’da yerini aldı.