Coen Kardeşler'in ilk dizisi "The Ballad Of Buster Scruggs"ı Netflix kaptı

Ethan ve Joel Coen’in uzun zamandır merakla beklenen ilk televizyon dizisi The Ballad Of Buster Scruggs‘ın nerede yayınlanacağı belli oldu. Daha önce de çeşitli filmlerinde yaptıkları gibi bir western hikayesini anlatacak olan dizi, Netflix üzerinden izleyiciyle buluşacak.

İkilinin klasik filmlerinden biri olan Fargo, Noah Hawley tarafından televizyona uyarlanmış ve Coen Kardeşler de dizinin yapımcı kadrosunda yer almıştı. Çeşitli röportajlarında bu uyarlamayı pek sevmediklerini dile getiren ikili, geçtiğimiz yıllarda sinemadan televizyona transfer olan Woody Allen, David Fincher ve Steven Soderbergh gibi yönetmenler gibi kendi dizisini yapmaya karar verdi.

The Ballad Of Buster Scruggs‘a dair henüz çok fazla detay paylaşılmış değil. HBO, Amazon ve Netflix’in dizi için verdiği yarışın kazananı günümüzün en büyük streaming servisi olan Netflix oldu. Altı bölümden oluşacak dizinin her bölümü farklı bir karakterin hikayesi üzerinden Amerika’nın batısını konu edecek. Dizide bir bölümde Tim Blake Nelson’ın rol alacağı da gelen haberler arasında. Nelson ve Coen’ler, 2000 yılında vizyona giren O Brother, Where Art Thou? filminde de birlikte çalışmıştı.