Millie Bobby Brown ve Jason Bateman’lı “The Girls I’ve Been” uyarlaması

Stranger Things’le tüm dikkatleri üstüne çeken Millie Bobby Brown ile Ozark’la bir kez daha Emmy’lerin favorilerinin başında gelen Jason Bateman’ı buluşturacak dizi The Girls I’ve Been, 2021 başında Netflix’te gösterime girecek. Dizi, Tess Sharpe’ın yakında yayımlanacak romanından uyarlanıyor.

Nora O’Malley, suçluları hedef alan dolandırıcı bir babanın kızı olarak dünyaya gelmiş ve annesinin korumasında büyümüştür. Ancak annesi onun iyiliğini gözetmekte başarısız olunca Nora için tek çıkış yolu kaçmaktır. Beş yılın ardından hayatına yeniden giren eski aşkı ve bir gün bankadan birlikte kazandıkları parayı çekmeye gittiklerinde yaşanacak soygunla her şey değişecektir. 

16 yaşındaki Brown, Stranger Things ile yakaladığı başarıdan sonra Netflix ile bağlarını sıkı tutmaya devam etti. Brown’un başrolünü üstlendiği Enola Holmes filminin yapım haklarını Netflix satın almış ve filmin prömiyerinin eylülde yapılacağı duyurulmuştu. Bateman’a gelince, Emmy Ödülleri’nde 15 dalda adaylığı bulunan Ozark dizisinde hem başrol hem yapımcı hem yönetmen olarak kariyerinde yeni bir sayfa açmışken Netflix kendisini elinden kaçırmak istememiş anlaşılan. The Girls I’ve Been’in ilk sezonu 26 Ocak 2021’de yayında.

Yazı: Ceren Kulkul