Çok sesli programıyla MIX Festival, 5. kez Zorlu PSM’de

Sonbaharın yolu gözlenen müzikli buluşmalarından birine evrilen MIX Festival, bir senelik pandemi molasının ardından 5. kez düzenleniyor. 5-6 Kasım tarihlerinde Zorlu PSM’nin farklı mekânlarına yayılacak festivalin programı, farklı tür ve estetikler arasında geziniyor. İki günlük takvimde kimler var bakalım!

Ah! Kosmos

5 Kasım Cuma programında yerli sahnenin elektronik müzik kanadının üretken isimleri Ah! Kosmos ve Cihangir Aslan, psikedelik rock tınılarıyla uluslararası festivallerin aranan sesi hâline gelen Gaye Su Akyol, peşi sıra yayımladığı tekliler ve düetlerle kendine has bir alternatif pop dünyası yaratan Nova Norda, ​​Leeds çkışlı alternatif rock grubu Far Caspian ve Almanya’dan melankolik tınılar yayan ikili Coma’nın canlı performansları var. Vestel Amfi’de ise Ahmetjah, Flü, Günce Acı’nın eklektik DJ setleri dinlenebilir.

Islandman

Festivalin ikinci gününde sahnede son olarak City Slang etiketli bir EP yayımlayan synth-pop grubu Jakuzi, ilk albümünü sabırsızlıkla beklediğimiz Lalalar, Fransız elektronik müzik prodüktörü Vitalic, ilhamını gezegenin farklı uçlarından toplayan Islandman, ambient caz sularında yüzen İstanbullu grup Mikado, Belçikalı elektronik rock grubu Goose, Simon Buret ile Olivier Coursier’den oluşan Fransız pop rock müzik ikilisi AaRON ve dinlendirici vokalleriyle Fransız müzisyen Claire Luffot var. DJ kabinine geçecek isimler ise Anıl Kırkyıldız, Style-ist ve Melis Köke.

MIX Festival 2021 biletleri ve detaylı bilgiler için buraya tıklayabilirsiniz.