Coppola’dan şarap paketi alana, imzalı “The Conversation” senaryosu hediye

Apocalypse Now, The Godfather üçlemesi ve The Conversation gibi sinema tarihini şekillendirmiş önemli filmlerin yönetmeni Francis Ford Coppola’ya çok şey borçluyuz; ve anlaşılan, şimdi borcumuzu ödeme vakti… İtalyan asıllı Amerikalı sinemacı, 2010’lardan beri şarap üreticiliği yapıyor ve bir aile markasının yanı sıra kendi şaraphanesine de sahip. “The Family Coppola” isimli marka geçtiğimiz günlerde “şarap + sanat” isimli yeni bir koleksiyon çıkararak, ilgi çekici bir paketin satışına başladı. Kimse gidip alacağı için değil elbet, ama habersiz kalmayalım diye gelin detaylara bakalım… 

800 dolarlık bu paket “Director’s Cut” ismini taşıyan 24 şişe şarabı içeriyor. Ayrıca The Conversation senaryosunun imzalı bir nüshası ile filmin – Apple, Google, Vudu veya FandangoNow üzerinden indirilebilecek- dijital kopyası hediye edilecek. Bunlarla yetinmeyenler için, Francis Ford Coppola çevrimiçi bir sohbet de vaat ediyor! Şaraplar Sonoma’da sınırlı sayıda üretilmiş ve Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Pinot Noir, Chardonnay, Sauvignon Blanc gibi üzüm cinslerinden elde edilmiş. Her bir şişe özel tasarım: Zoetrop’un keşfiyle birlikte sinema tarihinde yer edinmiş bazı filmlerden şeritleri görmek mümkün.

Coppola’nın başrolde Jude Law’ın yer alacağı, bir felaketin ardından New York’u yeniden tasarlayan bir mimarı merkeze alacak bir bilim kurgu çekme niyetinde olduğu bilinmekteydi. Belki de satılan her bir paket, bu gizemli projenin prodüksiyonu için harcanacak.

Yazı: Merdan Çaba Geçer