Courtney B. Vance, Nat Geo’nun “Genius: Aretha” dizisinde rol alacak

İlk sezonunda Albert Einstein, ikinci sezonunda da Picasso’nun hayatlarına odaklanan Nat Geo’nun Genius serisi, önümüzdeki yıl Aretha Franklin’i konu edecek üçüncü sezonuyla dönüyor.

2018’in Ağustos ayında hayatını kaybeden efsanevi müzisyeni Cynthia Erivo’nun canlandıracağı dizinin oyuncu kadrosuna katılan son isim Courtney B. Vance oldu. Johnnie Cochran performansıyla Emmy Ödülü kazandığı The People v. OJ Simpson: American Crime Story’yle akıllarda yer eden Vance, en son anlatıcı olarak yer aldığı Wes Anderson filmi Isle of Dogs ve Peter Hedges imzalı dram filmi Ben Is Back’le karşımıza çıkmıştı.

Genius: Aretha’da Aretha Franklin’in babası C.L. Franklin’i canlandıracak olan Vance, soul müziğin kraliçesinin hayatını anlatacak dizinin oyuncu kadrosuna katılmanın kendisi için onur verici bir deneyim olduğunu söylüyor. “Aretha’nın babası C.L. Franklin, müzisyenin bir gospel korosundan dünya çapında bir fenomene dönüşmesinde hem iyi hem kötü anlamda önemli rol oynamış birisi” diyen Vance, sekiz bölümden oluşacak dizide Malcolm Barrett, Patrice Covington, Kimberly Hébert Gregory gibi isimlerle kamera karşısına geçecek.