“Creepshow”dan Cadılar Bayramı için animasyon bölüm

80’ler korku kuşağı nostaljisini tekrardan yaşatan Creepshow’a dair çeşitli havadislerimiz var.

Dizinin ilk sezonu, Stephen King’in kaleminden çıkan The Creepshow çizgi romanının kapsadığı 5 hikâye ve 1950’lerin korku hikâyelerine göndermelerle dolu yeni anlatıların yer aldığı 12 bölümden oluşmaktaydı. Öncelikle bu yıl pandemi sebebiyle yapım aşamasına geçemeyen dizinin yeni sezonu, en erken 2021’de yayımlanacak. Fakat bir diğer haber de, 26 Ekim’e, yani Cadılar Bayramı’na özel bir Creepshow bölümünün hazırlanıyor oluşu. Animasyon olarak kurgulanan bu özel bölümün yönetmenliğini, dizinin yapımcılarından Greg Nicotero üstlendi. Nicotero, bu bölüm için Stephen King ve oğlu John Hill’in güçlerini birleştirdiği müjdesini verdi. 

Yapımın çizgi roman geçmişine de selam çakacak bu bölüm, iki hikâyeden oluşacak. İlki Stephen King’in Survivor Type isimli kısa hikâyesine dayanıyor ve ıssız bir adada ne pahasına olursa olsun hayatta kalmaya çalışan bir adama odaklanıyor. İkinci hikâye ise Twittering from the Circus of the Dead ismini taşıyor. Joe Hill’in kısa öyküsünün Melanie Dale imzalı uyarlaması. Ailesiyle hiç istemediği bir yol gezisine çıkan genç Blake’in attığı tweetler üzerinden takip ettiğimiz macerası, giderek ürkütücü bir hâl almaya başlayacak. Cadılar Bayramı özel bölümünün seslendirme kadrosunda, Kiefer Sutherland ve Joey King yer alıyor. 

Tabii Creepshow’dan bu kadar söz etmişken, 1982 tarihli Creepshow filmini anmadan geçmek olmaz. Aynı adlı çizgi romanın; Night of the Living Dead, Dawn of the Dead gibi korku türünün klasikleşmiş filmlerinin yaratıcısı George A. Romero’nun yönetmenliğinde beyazperdeye aktarıldığı film, 80’lerin korku yapımlarının ilham verici örneklerinden biri kabul ediliyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...