Cruella De Ville filminin yönetmen koltuğu için ilk aday: Craig Gillespie

Kataloğundaki animasyon klasiklerinin canlı aksiyon uyarlamalarını çekerek adeta sinema sektörüne yeni bir “geri dönüşüm” tanımı getiren Disney, 101 Dalmaçyalı filminin klasik kötüsü Cruella De Ville’i merkezine alan bir film için kolları sıvadı. Filmin yönetmeni olarak gündeme gelen ilk isim Craig Gillespie oldu.

Daha önce Glenn Close tarafından canlandırılan karakteri, son dönemde La La Land, Battle of the Sexes ve Maniac gibi yapımlardaki performanslarıyla övgüler toplayan Emma Stone canlandıracak. James Bond filmi Spectre ile tanınan Jez Butterworth’ün senaryosunu yazdığı Cruella filminin 2020’de vizyonda olması planlanıyor.

Yapım şirketiyle söz konusu proje için görüşmelere başlayan Craig Gillespie’yi ise özellikle ses getiren I, Tonya filmiyle tanıyoruz. Robinson aynı zamanda Amazon dizisi Mozart in the Jungle’ın da yönetmen kadrosunda bulunuyor. Maleficent filmlerinin ardından bir kez daha bir kötü kadın karakterin spin-off’unu çekmeye hazırlanan Disney’den yönetmen seçimine dair somut bir haberin önümüzdeki günlerde gelmesi bekleniyor.