Cuma gecesine Chilly Gonzales performansı

Chilly Gonzales, kariyeri boyunca attığı her adımla zihin açıcı, ezberbozan üretimleriyle müziğin farklı uçlarına temas etti ve takip etmesi en keyifli müzisyenlerden biri halini aldı. 

Kendisinin karantina sürecinde yaptığı yayınlar için de benzer bir tanımlama yapabiliriz. Geçtiğimiz hafta evinin salonunda piyanosunun başına geçerek Instagram’da bir canlı yayına başlayan Chilly Gonzales müzikle kurduğu ilişkilenme biçimine, şarkı yazımına ve piyanoya ilişkin düşüncelerini ve tavsiyelerini kendine has üslubuyla anlatmış; bir kez daha kendine hayran bırakmıştı. Chilly Gonzales’in minör notaların neden içimizi burduğundan kendi egzersiz pratiklerine uzanan soruları yanıtladığı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gonzales, 22 Mayıs Cuma akşamı ise özel bir festival performansıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 22-24 Mayıs tarihlerinde çevrimiçi yayınlarla sürecek Piano City Milano festivali, dünyanın dört bir yanından, piyanoyla farklı estetiklerde üretimlerini sürdüren müzisyenleri bir araya getiren heyecan verici bir programa sahip. Festivalin ilk gün konuklarından biri olan Chilly Gonzales de Köln’deki evinden bir saatlik özel bir konser verecek. Türkiye saatiyle 22:00’de başlayacak konseri, Chilly Gonzales’in veya Piano City Milano’nun Facebook sayfalarından izleyebilirsiniz. Festivalin üç günlük programına ve detaylarına göz gezdirmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Grammy ödüllü müzisyen son olarak Solo Piano III albümünü 2018’de yayımlamıştı.