Çünkü ışıklar kapandığında hepimiz çocuğuz: “In Search of Tomorrow”

In Search of the Last Action Heroes ve In Search of Darkness gibi uzun soluklu yapımları; sadece hayranlarının finansal desteği ile üreten, onlardan ilham alan ve süreci onlarla şekillendiren bağımsız prodüksiyon şirketi CreatorVC, yeni projesi In Search of Tomorrow ile karşımızda. Bilim kurgu filmleriyle aklını kaçıranları heyecanlandıracağını tahmin ettiğimiz belgesel, janrın 80’lerdeki efsaneleri Back to the Future, Aliens, The Terminator ve Star Trek II: The Wrath of Khan gibi yapımların mutfağına giriyor. 

Belgeselle ilgili tüm detayların titizlikle anlatıldığı kampanya sayfasında projenin yaratıcıları filmin kendileri ve gelecek nesiller için ne kadar değerli olduğunu dile getiriyor: 

In Search of Tomorrow’u bilim kurgu filmlerinin hem üzerimizdeki hem de kültürümüzdeki etkilerini keşfetmek, bunu kutlamak ve yeniden anlamak için yapıyoruz. Belgesel sadece bizim için değil, gelecek nesiller için de duyulmamış öyküleri ve perspektifleri ortaya çıkaracak bir zaman kapsülü gibi olacak. Çünkü ışıklar kapandığında hepimiz çocuğuz.”

In Search of Darkness’ta olduğu gibi In Search of Tomorrow’un da yönetmeni, deneyimli gazeteci David Weiner. “Belgesel, kolektif hayal gücümüzü yakalamaya yardımcı olacak yaratıcı simgelerle, eklektik ve yaratıcı 80’ler bilim kurgu filmlerini keşfedeceğimiz bir kutlama olacak adeta” diyen Weiner, günümüzde tür hayranlarının birbirini bulma çabasının da farkında olduklarını söylüyor. Bu sebeple bireysel sponsor olan her bir kişinin; özel konuklarla soru-cevap etkinliklerine katılabilmesi, prodüksiyon ekibiyle iletişime geçme fırsatı yakalayabilmesi sağlanmış. Ayrıca sponsorların resmî yayın tarihi Temmuz 2021’den önce de belgeseli izleme şansı olacak.

Şu ana kadar dünya çapında 2.388 kişinin sponsorluğunu kazanan proje, kapılarını destek vermek isteyen herkes için hâlâ açık tutuyor. 

Yazı: Işıl Saykan