Nicki Minaj’ın hayatını konu edecek belgesel serisi yolda

Streaming platformu HBO Max, Trinidad ve Tobago asıllı Amerikalı rap yıldızı Nicki Minaj’ın hayatını konu eden bir belgesel serisi için hazırlıklara başladı. Henüz ismi bilinmeyen seri, altı bölümden oluşacak.

2016’da Time dergisinin Yılın En Etkili 100 İnsanı listesinde kendine yer bulan Minaj, döneminin popüler müziğine damgasını vurmanın yanı sıra birçok otorite tarafından en ilham verici sanatçılardan biri olarak anılıyor. Nitekim parçası olduğu yardım kampanyaları ve girişimleriyle de her daim gündemde Nicki Minaj. Moda anlayışı, ses getiren video klipleri, hit parçalarının yanı sıra söylemleri ve toplumun ötekileştirilen kesimlerinin sesi olma çabalarıyla kendisi bir ikona dönüşmüş durumda.

“Fade To Black” yönetmeni Michael John Warren çekecek

Belgesel serisinin yönetmenliğini, birçokları tarafından tüm zamanların en iyi hip hop belgeseli olarak tanımlanan Jay-Z’nin Fade To Black’iyle başlayan kariyerinde birçok ilgi çekici yapıma imza atan Michael John Warren üstlenecek. Warren, 2010 ve 2015 yıllarında MTV için her biri 40 dakika uzunluğunda iki Nicki Minaj belgeseli çekmişti.

Yönetmenin yeni Nicki Minaj serisi hakkında açıklamaları şöyle:

“Bu serinin döneminin en ikonik müzisyenlerinden birine kapsamlı bir bakış sunacak olmasının yanı sıra sanatçı kimliğinin ardındaki cesur kadın Onika’yı belgeleyecek olmasını seviyorum. Hepimizin onun profesyonel ve kişisel hayatından bir şeyler öğrenebileceğimize inanıyorum.”

Nicki Minaj’ın Instagram hesabından belgesel serisi için yaptığı duyuru da hemen aşağıda.

Müzik belgeseli demişken… Bu yıl festivalleri gezen, şu sıralar yapım sürecinde olan ya da yakında izleyeceğimiz müzik belgesellerinden merak uyandıran 10 tanesini sıraladığımız listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Yükleniyor...