“Curb Your Enthusiasm”in hayli kabarık konuk listesi

Sabır en büyük erdemse, Curb Your Enthusiasm’in sadık takipçileri kadar erdemlisi var mı, tartışılır. Sezonları arasına yıllar koymak üzerine garip bir şöhret edinen HBO dizisi az buz değil, 2000’den bu yana devam ediyor. Yine de henüz 10 sezon devirebildi. İzlediğimiz son sezon 2020 başlarında, bir önceki 2017 sonbaharında, ondan önceki ise 2011 yazında yayımlanmıştı.


Larry David’i küresel salgının dünyayı vurduğu bir gerçeklikte izleyeceğimiz 11. sezon, toplamda 10 bölümden oluşacak ve prömiyerini 40 dakikalık özel bölümle 24 Ekim’de yapacak. Agorafobiye sahip ve doğuştan sosyal mesafeli karakterimizi, sosyal alışkanlıklarımızı sıklıkla unuttuğumuz bu süreçte izleme fikri, şüphesiz çok çekici. Fakat yeni Curb Your Enthusiasm sezonunu daha da çekici kılan bir paylaşım, dizinin gediklisi komedyen Richard Lewis’den geldi: Bir hayli kabarık konuk oyuncu listesi. 

10. sezonda çeşitli bölümlerde izlediğimiz Jon Hamm ve Vince Vaughn geri dönüyor. Ayrıca Kaley Cuoco, Woody Harrelson, Bill Hader, Julie Bowen, Lucy Liu, Patton Oswalt ve Tracey Ullman da ilk kez Curb Your Enthusiasm dünyasına adım atacak. Dizinin favorilerinden Ted Danson ve Richard Lewis de yeniden Larry’nin civarında olacak. 

Yarı doğaçlama kurgusuyla televizyona yeni bir komedi anlayışı getiren Curb Your Enthusiasm, 100 bölümü arkasında bırakmıştı. Daha nice 100 bölümlere demek istiyoruz fakat kimi söylentiler, 12. sezonla birlikte final yapılacağına işaret ediyor.