Succession yıldızı Nicholas Braun, müzik odaklı bir dizi yazıyor 

Succession dizisinde sergilediği Greg Hirsch performansıyla yıldızı parlayan Nicholas Braun, HBO için müzik odaklı bir dizi hazırlığında. İsminin One For The Road olacağı açıklanan seri, 2000’lerin ilk yıllarından bağımsız müzik sahnesini mesken edinecek.

Nicholas Braun, One For The Road’un yapımcı ve senaristliğini Spider-Man filmlerinin yapımcılarından Chris Buongiorno ile üstleniyor. Her bölümü yarım saat olacak dizinin sinopsisi şöyle: 

“2000’ler başlarında hızla değişmekte olan bağımsız müzik sahnesinde hayatta kalmakta zorlanan yetenekli ama işlevsiz bir grubun içten ve gerçekçi hikâyesi.”

Söz konusu dönemin bağımsız müzik sahnesi, sonradan majör plak şirketleriyle de çalışan Yeah Yeah Yeahs, Death Cab For Cutie, The National, A Place To Bury Strangers gibi grupları getiriyor. Nicholas Braun ve Chris Buongiorno’nun yaratacağı grubun da 2000’ler nostaljisi yaptıracak nüanslara sahip olacağına şüphe yok. 

Henüz dizide kimlerin rol alacağı ve oyuncu kadrosunda Nicholas Braun ismini görüp görmeyeceğimizi bilmiyoruz. Fakat HBO’nun Succession’ının yakaladığı başarının ardından, dizinin parlayan yetenekleriyle yeni üretimlere gitmesi şaşırtıcı değil elbette. İlk iki sezonuyla tam 23 dalda Emmy’ye aday gösterilen dizi, bunlardan dokuz tanesini kazanmayı başarmıştı. Üçüncü sezonun da ödül sezonunda oldukça konuşulacağına şüphe yok tabii ki.

Nicholas Braun, geçtiğimiz yılın festival favorilerinden Janicza Bravo filmi Zola için kamera karşısına geçmişti. Santa Inc. ve Birdgirls gibi yapımlarda seslendirmen olarak görev alan Braun, Susanna Fogel imzalı Cat Person’ın başrollerinden biri. Yolları bir sinema salonunda kesişen bir üniversite öğrencisi ve kendinden yaşça büyük bir erkeğin ilişkisini konu edecek filmde Emilia Jones, Hope Davis ve Michael Gandolfini de rol alıyor. Şu sıralar post-prodüksiyon aşamasında.