Ahsoka dizisine yönetmen transferi

The Clone Wars serisinin favori karakteri Ahsoka Tano, Disney Plus’ta yayımlanan Star Wars spin-off dizileri The Mandalorian ve The Book of Boba Fett’te karşımıza çıktıktan sonra kendi dizisine kavuşuyor. Diğer iki yapımda olduğu gibi Rosario Dawson’ı Ahsoka suretinde izleyeceğimiz dizinin yönetmen kadrosuna beklentileri yükselten bir isim katıldı.

Spider-Man: Into the Spider-Verse ile Oscarlar tarihinde animasyon kategorisinde ödül kazanan ilk Siyah sinemacı olan Peter Ramsey, Ahsoka dizisinin ilk sezonuna katıldı. Anlaşmanın detayları bilinmiyor ama en azından bir bölümde rejide adını göreceğimiz kesin. Disney Plus’ın The Mandalorian ve The Book of Boba Fett’te Taika Waititi, Kevin Tancharoen, Bryce Dallas Howard ve Robert Rodriguez gibi isimlere çeşitli bölümleri çektirmiş olduğunu düşününce, Ahsoka için de Peter Ramsey ile birlikte başka sürprizler planlandığını öngörebiliriz. 

Peter Ramsey, geçtiğimiz yıl Janelle Monáe ve Lin Manuel Miranda’lı animasyon serisi We the People’ın 10 bölümünün yönetmenliğini üstlenmişti. Şu sıralar üzerine çalıştığı projeler arasında, Shannon Tindle’ın aynı isimli çocuk kitabından uyarlanan Netflix dizisi Lost Ollie ve yapımcıları arasında yer aldığı Spider-Man: Across the Spider-Verse var. Ahsoka dizisi, Peter Ramsey’nin yönetmenliğini üstlendiği ilk canlı aksiyon iş olacak.

Hayden Christensen de kadroda

Star Wars filmlerinin Anakin Skywalker / Darth Vader’ı Hayden Christensen, aynı karaktere uzun bir aranın ardından şu sıralar prodüksiyon aşamasında olan spin-off dizi Obi-Wan ile dönüyor. Bu geri dönüş, tek projeyle sınırlı kalmayacak. Christensen, Ahsoka bölümlerinde de Anakin Skywalker olarak karşımıza çıkacak. Dizinin kadrosuna katılan diğer isimler arasında Star Wars Rebels’tan bildiğimiz Sabine Wren karakterine hayat verecek Natasha Liu Bordizzo, dizinin henüz ismi açıklanmayan kötüsünü canlandıracak Ray Stevenson ve karakterine dair hiçbir detay paylaşılmayan Mary Elizabeth Winstead var.

Ahsoka dizisinin yayın takvimi şu an için bilinmiyor fakat tahminler 2022’nin ikinci yarısında yayımlanacağı yönünde. Disney Plus ve Lucasfilm ortaklığıyla hayata geçen birçok spin-off dizi arasında bir kadın karakteri öne çıkaran ilk yapım olması itibariyle de Ahsoka’yı merakla bekliyoruz.