Dave Grohl yeni Kurt Cobain belgeselinde yer almıyor

Hiç duyulmamış Nirvana kayıtlarının ve bugüne kadar hiç yayınlanmamış özel görüntülerin yer alacağı yeni Kurt Cobain belgeseli Cobain: Montage of Heck‘ten şaşırtıcı bir gelişme var. Nirvana davulcusu Dave Grohl’la yapılan röportaj, belgesel yapımcılarının takvimine uygun bir şekilde yetişmediği için filmde yer almıyor.

24 Ocak günü Sundance Film Festival’da galası yapılan belgesel hakkında konuşan yönetmen Brett Morgen, Grohl’la röportajı bu ayın başında yapabildiklerini ve filmin montajının o tarihte çoktan bitirilmiş olduğunu dile getirdi. Filmin bu halinden fazlasıyla memnun olduğunu söyleyen Morgen, çok önceden planlanmış ilk gösterimden önce bu röportajı filme ekleyebilmek için on günleri olduğunu ve bu sürenin kendisi için yeterli olmadığını belirtti. Brett Morgen, önümüzdeki aylarda filmin genişletilmiş bir versiyonunu yayınlayabileceklerini ve Dave Grohl röportajının da bu versiyonda yer alabileceğini söyledi.

Filmden bir şeyler çıkarmayı kesinlikle düşünmediğini de sözlerine ekleyen yönetmen, Cobain: Montage of Heck belgeselinde çok fazla kişiye yer vermemeyi tercih ettiğini vurguladı. HBO için Kurt Cobain’in kızı Frances Bean Cobain yapımcılığında hazırlanan belgeselle birlikte aynı isimli bir kitap da yayınlanacak.