Cyndi Lauper, bu sene ilk defa düzenlenecek olan The High Note Global Prize’ın kazananı

David Clark şirketinin çalışmalarıyla başlayan ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komitesi’nin partnerliği ile yürütülecek The High Note Global Prize, 2019 itibariyle her sene 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde müzik kariyerini toplumsal adaletsizliklere dikkat çekmek için bir platform olarak kullanan sanatçıları kutlamak amacıyla düzenlenecek.

Bu sene ilk defa düzenlenecek The High Note Global Prize’ı kazanan isim, LGBTİ+’ların sorunlarına dikkat çeken, evsiz LGBTİ+ gençler için güvenilir bir ortam yaratmak amacıyla başlattığı ve adını 1986 tarihli şarkısından alan “True Colors United” kurucusu Cyndi Lauper oldu.

İkonik pop sanatçısı Cyndi Lauper ödülünü, evsiz gençlere yardım etmek amacıyla düzenlenecek “Home for the Holidays” konserinde, Kesha’nın takdimi ile alacak. Etkinliğin kurucusu Clark, Cyndi Lauper’ın uzun süredir LGBTİ+ evsiz gençlerin hayatını değiştirmek için uğraştığını ve birçok insana da ilham kaynağı olduğunu belirterek ödülü en çok hak eden isim olduğunu açıkladı.

Ödül, konser sonrasında Grammy Müzesi’nde sergilenecek.