25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası dopdolu programıyla karşımızda!

19-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek 25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nın detaylı programı açıklandı! Bu yıl “Aramızda Ne Var?” teması etrafında şekillenen Onur Haftası yine dolu mu dolu bir programla karşımızda.

8 Temmuz’a kadar görülebilecek Onur Haftası Sergisi hem bedenden hem de topraktan yola çıkan “Coğrafya” temasıyla 19 Haziran’da Galeri BU’da açılıyor. Hafta boyunca gerçekleşecek panel takvimindeyse “Devlet ile Transların Arasında Ne Var?”, “Cezasızlık ve OHAL Sonrası LGBTİ+ Hakları”, “Sanatta Kuir Çatlaklar”, “Suriyeli LGBTİ+ Hareketi”, “Türkiye’de Yaşayan Suriyeli Seks İşçilerinin Sorunları”, “Türkiye’de Trans Kadın Mahpuslar”, “Veganlık, Feminizm, Ekoloji” gibi başlıklar etrafında buluşmalar gerçekleşecek.

Onur Haftası boyunca Video Aktivizm, Çok Eşlilik, Pembe Teskere, Speed Dating, Homo-Transfobik Saldırılara karşı Selfdefans gibi pek çok atölye de katılımcılarla buluşacak. Programda film ve tiyatro gösterimlerine de yer veren 25. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası kapsamında ayrıca 22 Haziran’da Taksim Spor Kulübü’nde bir Gol Yemeyi Sevenler Futbol Turnuvası ve 24 Haziran’da da Maçka Parkı’nda bir Vegan Piknik düzenleniyor.

“Aramızda Ne Var?” tema forumunun yanı sıra Türkiye’deki LGBTİ+ örgütlerini ve Türkiye’deki üniversiteli LGBTİ+’leri bir araya getiren forumlara da yer veren ve 25 Haziran’da Taksim’de gerçekleşecek Onur Yürüyüşü’yle son bulacak Onur Haftası’nın dopdolu programına tüm detaylarıyla buradan ulaşabilirsiniz.  aramızda ne var2